Facebook Google+ Twitter

Spektakl "Portret Doriana Graya" w Teatrze Rozmaitości

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-12-13 20:15

16., 17 i 18. grudnia w Teatrze Rozmaitości będzie można zobaczyć spektakl "Portret Doriana Graya" w reżyserii Michała Borczucha.

 / Fot. Materiały prasoweDorian Gray, młodzieniec o hipnotyzującej urodzie, pozuje do nowego portretu malarza Bazylego Hallwarda. To zwykłe wydarzenie otwiera historię, która pozwala wniknąć w świat grupy młodych wielbicieli sztuki i pięknego życia, wyznawców nowego hedonizmu.

Precyzyjne ostrze satyry Oscara Wilde'a służy Michałowi Borczuchowi do poszukiwania odpowiedzi na pytanie: czy w drodze do absolutnego piękna można porzucić kategorie moralne i dotrzeć do wiecznego szczęścia?

Młodzieńcze ideały Doriana przewartościowują się pod wpływem obcowania z osobowościami, które najbardziej w życiu cenią piękno i wykwintne menu. Jak mówi jeden z bohaterów, Harry Wotton: "Celem życia jest rozwój własnej indywidualności. Dać wyraz własnej swojej naturze - oto nasze zadanie na ziemi. W naszych czasach człowiek odczuwa obawę przed sobą samym. Zapomniano o najwyższym obowiązku, o obowiązku względem siebie.  / Fot. Materiały prasoweOczywiście ludzie są dobroczynni. Karmią głodnych, odziewają żebraków. Ale własne ich dusze marzną i cierpią głód. Ludzkość straciła odwagę. Może nie miała jej nigdy". Jednak sukcesywne podążanie w stronę piękna zmienia się w pogoń za niemożliwym, a starzejące się ciało w pułapkę dla pięknie żyjących poszukiwaczy wrażeń. Wiecznie młody i doskonały Dorian to spełnienie ideałów ponowoczesności. Zrealizowana utopia staje się okazją do krytycznego spojrzenia na nasze marzenia i otwarcia się na ukryte pod ich powierzchnią lęki.

Spektakl trwa 2 godz. 10 min.

Obsada: Julia Wyszyńska, Katarzyna Warnke, Lech Łotocki, Sebastian
Pawlak, Piotr Polak, Tomasz Tyndyk.
Więcej informacji na stronie internetowej Teatru Rozmaitości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.