Facebook Google+ Twitter

Spektakularny finał Re:wizji

Wczoraj w Pałacu Kultury i Nauki zakończyła się trzecia już edycja festiwalu sztuki niezależnej Re:wizje.

"Impresje", Joanna Ziemczyk i Yaniv Mitzer. / Fot. własneKoncert Village Kollektive. / Fot. własneOd 20 do 2 w nocy różowe światło oświetlające PKiN przyciągało widzów na wielki finał Re:wizji - Noc Sztuki. Na 6 godzin jedno z pięter Pałacu zamieniło się w wielką scenę niezależnej sztuki współczesnej. Sztuka alternatywna nie jest na co dzień łatwo dostępna i dlatego wielu widzów brało udział we wszystkich edycjach festiwalu. Jak sami mówili, Re:wizje to festiwal, który pozwala w kilka dni zobaczyć za darmo wiele instalacji i pokazów, których nie zobaczyłoby się w ciągu roku.

Cieślak i Księżniczki. / Fot. własnePulsarus i Waglewski. / Fot. własneW trakcie tegorocznej Nocy Sztuki podziwiano sztuki wizualne, pokazy taneczne, wystawy fotograficzne i koncerty muzyczne. Niektórym prezentacjom towarzyszyły, ciesząc się dużym zainteresowaniem, spotkania z artystami. Podczas nich widzowie mogli porozmawiać z twórcami, zapytać o inspiracje i wymienić się spostrzeżeniami na temat sztuki.

Pulsarus i Waglewski. / Fot. własneKoncert Village Kollektive. / Fot. własneMożna było m.in. zobaczyć instalację „Złóż swoją Warszawę” Jana Jakuba Wyganowskiego, który zamienił w puzzle jedno ze zdjęć stolicy zrobionych podczas lotu paralotnią, posłuchać koncertu Pulsarusa i Wojciecha Waglewskiego oraz koncertu „Re:wizje Bareja Underground” z okazji rocznicy urodzin reżysera. Podziwiano także trzymetrowy totem z telefonów komórkowych oraz oglądano otwierający imprezę pokaz taneczny „Impresje” Joanny Ziemczyk i Yaniva Mitzera.

Więcej informacji

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.