11684 miejsce

Spektakularny sukces trampkarzy Boruty Zgierz

W niedzielne popołudnie trampkarze zgierskiego Boruty pokonali vicelidera II ligi wojewódzkiej, zespół Mechanika Radomsko 3-0. Zgierzanie zagrali najlepszy swój mecz w tym sezonie sprawiając dużą niespodziankę własnej publiczności.

Drużyna zwycięzców niedzielnego meczu / Fot. Paweł WężykW niedzielę o godzinie 14:30, na własnym stadionie przy ulicy Wschodniej 2 w Zgierzu trampkarze MKP Boruta Zgierz pokonali 3-0 dużo wyżej notowanego rywala zespół Mechanika Radomsko.
Piłkarze Boruty wyszli na murawę osłabieni brakiem dwóch podstawowych graczy. Zabrakło Mateusza Korzyckiego, oraz Kamila Szadkowskiego. Mimo to zagrali swój najlepszy mecz w sezonie.

Pierwsza połowa spotkania toczyła się pod dyktando gospodarzy. Grali ofensywnie od samego początku umiejętnie kreując akcje podbramkowe. Znakomicie zagrał przede wszystkim Kamil Karlikowski, który swoimi prostopadłymi, dokładnymi podaniami uruchamiał napastników Boruty.
Pierwszą klarowną sytuację do strzelenia bramki miał Igor Kostrzewa już w pierwszej minucie spotkania. Bardzo dobre rozprowadzenie piłki lewą stroną boiska, dokładne podania, na koniec idealne dośrodkowanie w pole karne i dosłownie z kilku metrów strzelał wspomniany Igor, ale minimalnie niecelnie. Ta akcja była zapowiedzią dobrego meczu i tak właśnie było. Kolejne dogodne sytuacje na strzelenie gola mięli w 15 minucie Alan Krzewina, w 20 minucie po rzucie rożnym głową uderzał Krzysztof Domański, ale ponad poprzeczką, w 23 minucie ponownie Alan i wreszcie 28 minuta meczu najdogodniejsza sytuacja, kiedy to Gracjan Ceglarz wyszedł sam na sam z bramkarzem gości i lobem próbował go pokonać. Wszystko zrobił jak należy, piłka przeleciała ponad golkiperem Mechanika, ale uderzyła w boczną siatkę. Nadal mięliśmy bezbramkowy remis.
Mechanik w tej części gry stworzył sobie dwie sytuacje do strzelenia gola, pierwsza w 16 minucie meczu. Najlepszy w zespole gości grający z numerem 14 Marcin Sztompka wyszedł sam na sam z bramkarzem Boruty Maciejem Kantyką. Tutaj mądrze zachował się golkiper gospodarzy i uprzedził napastnika gości. Kolejna sytuacja Mechanika to rzut wolny z prawej strony boiska, kąśliwy strzał na bramkę, ale znów na posterunku był zgierski bramkarz. Tym samym pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się. Nadal dominowali gospodarze stwarzając sobie kolejne sytuacje do strzelenia bramki i tym razem już byli bardziej skuteczni. Najpierw w 43 minucie po indywidualnej akcji z prawej strony boiska Alan Krzewina dośrodkował piłkę w pole karne, tam doszedł do niej nie pilnowany Krzysztof Domański i obrońcy gości zmuszeni byli zatrzymać go faulem. Sędzia zawodów wskazał na 11 metr dyktując karnego dla Boruty. Wykonawcą był sam poszkodowany, uderzył płasko w prawy róg bramki, nie do obrony i było 1-0 dla gospodarzy.
W 57 minucie idealną prostopadłą piłkę do Alana Krzewiny zagrywa Igor Stopczyk, Alan zwodem mija obrońcę Mechanika i lewą nogą w prawy róg bramki umieszcza piłkę w siatce. 2-0 dla Boruty. Wreszcie w 69 minucie wynik meczu na 3-0 ustalił Krzysztof Domański, który po rzucie rożnym egzekwowanym przez Kamila Karlikowskiego głową umieścił piłkę w bramce zdezorientowanego Rafała Garbarza.

Zwycięstwo dało awans w tabeli zgierskiemu Borucie na 4 miejsce. Do końca rozgrywek pozostało jeszcze kilka kolejek. Najbliższy mecz Boruty już jutro w Zgierzu na stadionie przy ulicy Wschodniej 2. Tym razem przeciwnikiem będzie niekwestionowany lider II ligi wojewódzkiej trampkarzy zespół Ceramiki Opoczno. Piłkarze z Opoczna dotychczas wygrali 20 spotkań, remisując dwa i przegrywając zaledwie jeden mecz. Jeśli Boruta zagra na takim samym poziomie jak w niedzielę to kto wie? Może dojdzie do mega sensacji?
Kibiców futbolu zapraszamy, początek 17:30

MKP Boruta Zgierz - Mechanik Radomsko 3-0 (0-0)

1-0 Krzysztof Domański (43 min. karny)
2-0 Alan Krzewina (57 min.)
3-0 Krzysztof Domański (69 min. głową)

Na zdjęciu w górnym rzędzie stoją: trener Radosław Koźlik, Maciej Stańczyk, Igor Stopczyk, Dominik Wężyk, Igor Kostrzewa, kapitan Kamil Karlikowski, Kuba Mamrot, Maciej Kantyka, Kuba Wężyk, Adam Koślin, Alan Krzewina, Krzysztof Domański, trener Kacper Rus. W dolnym rzędzie: Piotr Szczeblewski, Kacper Woźniak, Oliwier Rączkiewicz, Gracjan Ceglarz, Piotr Darnowski, Karol Pawlikowski, oraz Bartosz Rogalski

Tabela i wyniki II liga wojewódzka C2 (rocznik 2001)