Facebook Google+ Twitter

Spekulacje na temat śmierci Osamy bin Ladena

Mnożą się niejasności wokół śmierci Osamy bin Ladena. Zdjęcie ukazujące zniekształconą twarz terrorysty po śmierci zostało sfabrykowane - podała francuska agencja AFP.

Fotografia brodatego mężczyzny z widocznymi obrażeniami w okolicach oczu obiegła cały świat. Internauci zadenuncjowali fałszerstwo a AFP sprawdziła autentyczność zdjęcia za pomocą specjalistycznego oprogramowania. Zdjęcie spreparowano, dodając brodę i dolną część twarzy, pochodzące ze starej fotografii. "Wyraźnie widać, że to montaż" - oświadczył Mladen Antonov, szef działu foto francuskiej agencji.

- Okoliczności śmierci szefa Al - Kaidy są niejasne - stwierdził rzecznik rządu pakistańskiego. Pakistan nie został powiadomiony o planowanej akcji sił specjalnych - dodał.

"Zrobimy wszystko, aby wykluczyć jakiekolwiek wątpliwości, co do śmierci Osamy bin Ladena i nie damy żadnych podstaw do twierdzeń, że on żyje" - powiedział dziennikarzom doradca prezydenta USA John Brennan.

Komentatorzy podkreślają, że terrorysta był nieuzbrojony i mógł zostać schwytany żywcem. Spekulacje na temat śmierci bin Ladena podsyca oświadczenie Talibów. "Ponieważ Amerykanie nie dostarczyli żadnego będącego do przyjęcia dowodu na poparcie ich twierdzeń, a żaden z bliskich doradców Osamy bin Ladena nie potwierdził ani nie zdementował wiadomości o jego śmierci, to Emirat Islamski uważa jakiekolwiek wypowiadanie się na ten temat za przedwczesne" - napisał talibski rzecznik Zabihullah Mudżahid.

Świat jest podzielony w etycznej ocenie działań Amerykanów. "Każda istota ludzka pozostaje większa od swoich win, nawet kiedy są one niewspółmierne" - polemizując ze stanowiskiem Baracka Obamy napisał dla La Stampy Enzo Bianchi.

Prezydent USA wyraził stanowisko zbieżne z izraelskim: - To triumf demokracji - oświadczył premier Izraela. Biały Dom śledził transmisję na żywo z likwidacji bin Ladena.

Polemika z Obamą
Wypowiedź Johna Brennana na temat śmierci Osamy Bin Ladena
Fotografia bin Ladena

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

To typowe morderstwo polityczne pod auspicjami CIA i Mosadu...pytanie dlaczego go nie wzieli zywcem kiedy byl nieuzbrojony...poniewaz mogloby sie okazac ze wcale nie on byl odpowiedzialnu za atak na zydowskie wiezowce w NJ jak rowniez wiele innych jemu przypisywanych niegodziwosci...
Ciekawe tez kto zalapal sie na 20mln USD , nagrody USA za wskazanie BL ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 04.05.2011 13:10

mam nadzieje,że Al Kaida zdetonuje jakąś pigułę w Tel Awiw albo w Waszyngtonie,żydostwu wszystko wolno,za krótko Adolf żył.Islam to kretyńska religia,katolicyzm zresztą też ale kraje arabskie nie wtykają nosa w sprawy suwerennych państw.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Emanuela
  • Emanuela
  • 04.05.2011 12:52

Jestem ciekawa w jaki sposób zostanie pomszczony Osame ben Laden- niby miał być sprawcą ataku 11.09.2011 jak twierdzą amerykanie .

Komentarz został ukrytyrozwiń
werol
  • werol
  • 04.05.2011 09:57

"triumf demokracji"-ja za taka demokrację,to serdecznie dziekuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jancio
  • Jancio
  • 04.05.2011 09:56

USA to największe zagrożenie demokracji

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.