Facebook Google+ Twitter

"Spider-Man 3" - liczenie zysku trwa

Dzisiaj "Spider-Man 3" wkracza do kin europejskich (w tym i do Polski). Oficjalnie liczenie zysków już się rozpoczęło i zapowiada rekordowe wpływy do kasy studia Sony Pictures. Wczoraj człowiek-pająk ponownie zagościł na szczycie.

Oficjalny plakat filmu "Spider-Man 3" / Fot. Sony PicturesW dniu 1 maja kiedy Spider-man zagościł na ekranach kin w 16 państwach ustanowił w 10 z nich rekordy otwarcia - podał serwis Variety. Według ustaleń Box Office w ciągu pierwszych 24 godzin zebrał 29,2 miliona dolarów co jest sumą prawie trzykrotnie większą niż w przypadku pierwszej części filmu i dwa razy wyższą w stosunku do drugiej części.

W poszczególnych krajach Europy "trójka" także zawładnęła już kinami:
Francja - 6,8 mln dolarów
Niemcy - 4,6 mln dolarów
Włochy - 4,0 mln dolarów

Jednak prawdziwe dane pojawią się w ciągu najbliższych dni, ponieważ w dniu dzisiejszym "Spider-Man 3" trafia do kin w USA i reszcie krajów Europy. Rozpoczyna się liczenie tzw. opening-weekend'u, czyli zysków z pierwszego piątku, soboty oraz niedzieli od momentu premiery(zależnie od strefy czasowej - w niektórych krajach liczenie już się rozpoczęło).

Ile uda się zebrać? Na pewno bardzo dużo, choćby ze względu na największą ilość kin wyświetlających ten film w całej historii kinematografii (4 252). Mimo to na pozycję numer 1 oczekują także inne filmy, które jak widać łatwego życia nie będą miały. Sony rozegrało tę partię nadzwyczaj dobrze!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.