Facebook Google+ Twitter

Spięcie na linii Festiwal "Impresje Artystyczne" - władze Ciechocinka

Od kilku dni, na terenie Ciechocinka trwają "Impresje Artystyczne". Festiwal połączony jest z warsztatami wokalnymi dla młodych podopiecznych fundacji Pro Omnibus.

Pismo do fundacji. / Fot. M. WróbelTo już VII edycje tego festiwalu. Zawsze impreza ta była ciepło przyjmowana przez mieszkańców oraz przez przybyłych do uzdrowiskowego miasta gości. Impreza zazwyczaj popierana była także przez władze miasta choć między organizatorami a władzami zdarzały się zgrzyty.

W tym roku jednak miasto postanowiło chyba zniechęcić organizatorów do tworzenia kolejnych edycji tej imprezy - stworzonej dla młodych utalentowanych ludzi niepełnosprawnych.

Do naszej redakcji dotarło pismo od burmistrza Ciechocinka, Leszka Dzierżewicza, skierowane do Fundacji Inicjatyw na Rzecz Niepełnosprawnych w odpowiedzi na zapytanie fundacji o nieodpłatne udostępnienie Teatru Letniego w celu prób i warsztatów z Orkiestrą Symfoniczną, która to uczestnikom będzie towarzyszyć podczas koncertów.

Nasza prośba została rozpatrzona negatywnie. W uzasadnieniu czytamy - "Nie widzę możliwości wyrażenia zgody na taką formę korzystania z Teatru. Mimo składania deklaracji organizatorzy imprezy z udziałem dzieci i młodzieży nie zapewniają należytego dozoru nad uczestnikami koncertów, którzy dopuszczają się licznych aktów wandalizmu."

Jak się dowiedzieliśmy akty wandalizmu nie mogą mieć miejsca ze względu na to, że każdy uczestnik podczas impresji jest pod stałą opieką. Opiekun odpowiada za artystę. - O wandalizmie nie ma nowy. To my - nasi wolontariusze oraz my sami - idziemy sprzątać Teatr przed rozpoczęciem oraz po zakończeniu Impresji. My pozostawiamy Teatr Letni w lepszym stanie niż go przejmujemy - powiedział nam Mirosław Satora, prezes fundacji Pro Omnibus.

Po odejściu z Ciechocinka festiwalu Romów, festiwal jest jedyną atrakcją i jedyną tak dużą letnią imprezą w tym mieście.

Najbliższy koncert podopiecznych fundacji odbędzie się w niedzielę o godzinie 16.00 w miejscowym kościele parafialnym i będzie dedykowany ks. kardynałowi Zenonowi Grocholewskiemu. Koncert odbędzie się pod honorowym patronatem księdza biskupa Wiesława Alojzego Meringa.

Wiadomosci24.pl są patronem medialnym festiwalu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dalszy ciąg sprawy nazwania podopiecznych fundacji "wandalami" miał miejsce w 2009 roku podczas festiwalu którego to koncerty odbyły się w Aleksandrowie Kujawskim. Szczegóły: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czasem tłumaczenia władz bywają naprawdę dziwaczne...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawa informacja - plus dla Autorki i minus dla władz Ciechocinka.
Kolejny ciekawy materiał, który przejdzie niezauważony :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.