Facebook Google+ Twitter

Spielberg nie zapomniał o West Side Story. Nadal ma zamiar nakręcić remake musicalu

Steven Spielberg nie wycofał się z zamiaru nakręcenia "West Side Story". Reżyser zajmował się innymi projektami, ale jak zapewnił w rozmowie z Oprą Winfrey nadal ma w głowie pomysł na własną wersję musicalu.

 / Fot. materiały prasowe"West Side Story to jeden z moich ulubionych musicali na Broadwayu i jeden z najlepszych przykładów literatury muzycznej. (..) więc pozwól mi powiedzieć tak: to jest na mojej głowie" - powiedział Steven Spielberg w jednym z wywiadów.

W marcu pojawiła się informacja, że wytwórnia 20th Century Fox zaproponowała znanemu filmowcowi wyreżyserowanie nowej wersji musicalu. Pierwowzór sprzed pół wieku był uwspółcześnioną wersją "Romea i Julii". Zamiast rodzin Capuletich i Montecchich, widzowie obserwować mogli konkurujące ze sobą gangi Jetsów i Sharków. Julię zastępuje Maria, a Romea - Tony.

Musical został wystawiony na Broadway'u w 1957 r. W 1961 r. powstała wersja kinowa w reżyserii Roberta Wise'a i Jerome'a Robbinsa. Autorem scenariusza był Ernest Lehman. Marię zagrała Natalie Wood, a Tony'ego Richard Beymer. Obraz zdobył 10 Oscarów i 3 Złote Globy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.