Facebook Google+ Twitter

Śpiewający Kret, czyli TVP schodzi na psy

Nieczęsto mam okazję obejrzeć propozycje polskiej telewizji publicznej. Z tym większą ochotą zasiadłam więc wczoraj przed telewizorem i włączyłam Program Pierwszy TVP z nadzieją na miło spędzony wieczór.

Miał to być koncert promujący programy telewizyjnej "Jedynki". Zorganizowany został przed siedzibą telewizji na ulicy Woronicza w Warszawie. Po obejrzeniu programu moje osłupienie nie miało granic. Redakcja TVP z nową panią dyrektor Schymallą na czele zaserwowała mi jakąś nieokreśloną medialną papkę autopromocyjną pod szyldem "Jedynka, Gwiazdy i Ty".

Ludzie, którzy na co dzień wykonują całkiem nieźle swoją pracę i starają się tworzyć dobre programy telewizyjne przemienieni zostali w swego rodzaju błaznów, mających promować swoją działalność. Tymczasem wydaje mi się, że wyszłoby im to lepiej, gdyby po prostu się tą swoją działalnością zwyczajnie zajęli. Kret nawet gdy zapowiada chmury i deszcz wywołuje uśmiech na mojej twarzy. Jaworowicz zachwyca swoim zaangażowaniem w pracę reporterską, a Babiarz zaraża mnie optymizmem za każdym razem, gdy zasiadam przed ekranem telewizora, by poznać nowe sztuczki taktyczne Leo Beenhakkera.

Ich wczorajsze wyczyny wokalne nie wzbudziły ani mojego uśmiechu, ani zachwytu, ani energii.
Żenada - to jedyne uczucie, które we mnie wywołały. Pan Kret śpiewał o pogodzie, a pani Jaworowicz zapominała o tym, iż korzystając z playbacku należy jednak stwarzać pozory oryginalnego wykonania utworu, trzymając mikrofon w relatywnie bliskiej odległości od ust.

Nie bardzo rozumiem przesłania ani sensu całego koncertu. Próbowano przekonać mnie, iż TVP warto oglądać, a wywołano skutek wręcz odwrotny: od telewizora odeszłam zniesmaczona. Kicz, bezsens, wysilone żarty prowadzących oraz śmieszność całego widowiska przekonały mnie tylko do jednego: TVP schodzi na psy. Jak to mówi jeden z moich znajomych: "Reklamy to spis rzeczy niepotrzebnych. To czego potrzebujesz i tak kupisz sam." Wydaje mi się, iż wczorajszy koncert był czymś w tym rodzaju. Gdyby Telewizja Polska wykonywała swoją pracę tak jak należy reklamować by się nie musiała. Poziom proponowanych programów robiłby to sam za siebie.
Misja publiczna TVP to już chyba tylko fikcja. Bowiem proponując programy tego typu co wczoraj z pewnością jej nie niesie.

Scenę i mikrofony zostawmy muzykom. A dziennikarzom, prezenterom i reporterom - dziennikarstwo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

Pojawia się tylko pytanie dlaczego produkowane się wciąż nowe programy tego typu, skoro jak widać po komentarzach ,gremialnie jako widzowie ich nie chcemy?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 31.08.2009 18:28

Tego typu koncerty przeważnie są żenujące. Bo tak to jest, jak ktos nie potrafi czegoś robić a się do tego na siłę pcha.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Aż żal było patrzeć na wielkie osobistości, jakim są wg mnie np. Przemysław Babiarz i Włodzimierz Szaranowicz, którym narzucone zostało, by zrobili z siebie błaznów". - Pawle, naprawdę uważasz, że tak to właśnie było? Zdajesz sobie sprawę z tego, jak ta błazenada odbiła się na ich kontach w banku? To nie są szaraczki, którym się wydaje rozkazy. To ludzie, którym płaci się grube pieniądze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

" Czyżby każdy sądził innych według siebie? "

Po prostu słupki. Tak zwana oglądalność. Działalność misyjna jest dla " dorosłych " widzów po 23 :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nazwać żałosnym to, co wczoraj zaprezentowała TVP - to komplement dla pomysłodawców i realizatorów! Ola pisze o Jedynce, ale w Dwójce nie było lepiej. najbardziej zmierziło mnie jednak to, że programy wartościowe (np. "Kocham kino") znów będą nadawane w okolicach północy. Kierownictwo TVP ma swoich widzów za durni?! Czyżby każdy sądził innych według siebie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie oglądam TVN juz od dawna. Z wyjątkiem Teleekspresu. I wystarczy.

Iwona koncertem jest zachwycona bo "spiewac każdy może". Iwono - "każda potwora znajdzie swego amatora" :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale za to już wiemy jaka jest cena przyspawania do stołka :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się z autorką i Pawłem. +++++ TVP jest na dnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pewne osobistości telewizyjne nie muszą się/swoich programów promować, w każdym razie nie w taki sposób. Inna sprawa, gdyby dziennikarze/aktorzy robili to z własnej woli, ale nie sądzę, żeby tak było. Przyszło polecenie "z góry", trzeba było wykonać... Może nie wszystkich to dotyczy, ale wydaje mi się, że spora część uczestników "koncertu" z własnej woli by wczoraj nie wystąpiła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja tam mam inną opinię na temat wczorajszego koncertu. Był super. Jak to w piosence "śpiewać każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi jak co komu wychodzi..." no właśnie. Mnie to rozbaiwło, bo piosenkami oni promowali, ba reklamowali swoje audycje w TV. A, ze nie każdy śpiewać potrafi, no cóż. My też wszystkiego nie umiemy, nikt nie jest doskonały :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.