Facebook Google+ Twitter

Śpiewający Prezydent Republiki

Prezydent Indonezji SBY poza sprawowaniem władzy w kraju, oddaje się swoim artystycznym pokusom i raz na jakiś czas zaskakuje Indonezyjczyków nowym materiałem muzycznym.Są zwolennicy i przeciwnicy talentu Prezydenta, ale jak to w sztuce...

Zdjęcie okładki 3ej, najnowszej płyty Prezydenta Republiki Indonezji SBY / Fot. Piotr Śmieszek
Niewiele osób nad Wisłą potrafi tak do końca odpowiedzieć, gdzie dokładnie leży, "co porabia" i z czym się przysłowiowo "je" Indonezję. Wśród tych którzy wiedzą niewielu z pewnością jest takich co wymienią jednym tchem na przykład 5, z pośród tysięcy wysp, wchodzących w skład archipelagu. A pochwalić jest się czym, bo czyż chociażby: Nowa Gwinea, Bali, Sumatra, Jawa, Borneo, nie brzmią ciekawie i zachęcająco?!

Jednak jeśli i to jest już jakiejś grupie wybranych i dobrze poinformowanych znane, z pewnością rzadko który z "ocalałej" grupki wie, kim tak naprawdę jest prezydent ogromnej, Republiki Indonezji. A nawet ci, którzy wiedzą "co nie co, o tym i owym" nie spotkali się z faktem, iż ten wywodzący się z armii polityk, człowiek sprawujący najwyższy urząd w Państwie już drugą kadencję , nie ogranicza swych kontaktów z publicznością, jedynie do wystąpień stricte politycznych.

Susilo Bambang Yudhoyono (SBY), jest też muzykiem, który ma na swoim koncie już 3 nagrane albumy. W gąszczu codziennych zajęć, znalazł ostatnio również czas na promocję, za pośrednictwem własnej strony internetowej, www.presidensby.info, swojego pierwszego krążka z 2007 roku, wydanego pod tytułem - „Rinduku Padamu” - czyli "Moja Miłość dla Ciebie".

Prezydent w udzielanych wywiadach, nie ukrywa faktu, że sztuką interesował się od najmłodszych lat, co skutkuje dzisiaj jak to sam określił, iż "raz na jakiś czas, musi wyrazić swoje uczucia w formie artystycznej". Poza pierwszym w karierze, lecz promowanym dopiero obecnie, albumem z 2007 roku, Prezydent SBY, wydał jeszcze płytę pod tytułem "Evolusi" z 2009 roku, i w roku obecnym "Ku Yakin Sampai do Sana" - "Jestem pewien że tam dojdę". Zainteresowanych twórczością Prezydenta - odsyłam do poszukiwań materiałów w sieci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.