Facebook Google+ Twitter

Śpiewajcie o tym, co wymyśla słodki Roman – powiedział Jerzy Owsiak

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2006-11-06 10:09

Trzeba to wyśmiać w taki sposób, jak umiecie – doradzał organizator ogólnokrajowej zbiórki pieniędzy na cele charytatywne. Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyznał w Głogowie: – Sam byłem krnąbrnym i niepokornym uczniem.

Młodzież, która przyszła w sobotę do klubu MayDay mogła porozmawiać z Jurkiem Owsiakiem, zrobić pamiątkowe zdjęcie i otrzymać autograf. FOT. GRAŻYNA SZYSZKA– Mówienie o Giertychu „skończony ch...” nic nie da. To też jest agresja i ja się przed tym wstrzymuję. Tym bardziej, że minister nie prowadzi dialogu z młodzieżą. Same kary niczego nie zmienią. On nazywa was bandziorami, a wy nosicie pod pachą jego łeb z podobizną goryla. Gnojenie młodzieży niczego nie zmieni. Sam byłem krnąbrnym i niepokornym uczniem i odstrzelono mnie, zdeptano, nie dano możliwości rozpoczęcia studiów – dodał Owsiak.

Owsiak przyjechał do Głogowa, by poprowadzić finał muzycznej imprezy MayDay Rock Festiwal i nakręcić program telewizyjny. – W Polsce ciągle jest mało takich imprez – twierdzi Owsiak. – Brakuje pieniędzy i wsparcia z zewnątrz, dlatego gratuluję pomysłu.

Przywiózł też do Stowarzyszenia Edukacji Kulturalnej i Artystycznej MayDay zgodę na utworzenie w tej placówce sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w styczniu 2007 roku zagra już po raz 15.

– Spotkanie z Jurkiem było dla mnie ogromnym przeżyciem – mówi 21-letni Krzysztof Dziechciarz. – Miał czas na rozmowę z każdym, kto chciał zamienić z nim choć parę słów. Przekonałem się, że mimo wielkiej popularności, to człowiek otwarty na sprawy młodych i bardzo przystępny.

Dla siedemnastoletniej Pauliny Kłonis z Głogowa spotkanie z Owsiakiem było podwójnie ważne.
– Śpiewałam w tym roku na wielkiej scenie Przystanku Woodstock razem ze Zbigniewem Hołdysem. Teraz Jurek obiecał mi, że wystąpię na warszawskiej scenie podczas 15. finału Orkiestry – mówi zachwycona licealistka. •

Grażyna Szyszka - Słowo Polskie Gazeta Wrocławska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Fajny facet z tego p. Jurka. Wali prosto z mostu. U nas by nie zagrzał miejsca - co drugi koment byłby zdjęty. Ale brawa dle niego za Orkiestrę! U deklarujacych uczciwość to facet z przeszłością i spod budki (piwnej).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.