Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

119130 miejsce

Śpiewak: Ludzie, którzy zostali z Kaczyńskim to ludzie do rozróby

Profesor Paweł Śpiewak w wywiadzie dla Wprost wyraził opinię, że Jarosławowi Kaczyńskiemu nie zależy na pokonaniu PO.

 / Fot. PAP/Leszek SzymańskiZdaniem Śpiewaka, prezes PiS ma świadomość braków kadrowych w swojej partii. Socjolog ilustruje swoją tezę przykładami Karola Karskiego i Marka Suskiego. "Kaczyński widzi, że ci, którzy zostali, to nie są ludzie do ekipy rządowej, to są ludzie do rozróby, ludzie, którzy mogą być użyci do drażnienia przeciwnika, ale nie do rządzenia." - twierdzi Śpiewak w wywiadzie dla Wprost.

Paweł Śpiewak mówi również, że wszyscy potencjalnie dobrzy ministrowie w rządzie Kaczyńskiego odeszli z PiS. Zbigniew Ziobro według niego jest politykiem, który bardzo źle zapisał się w pamięci społecznej. "To był najbardziej brutalny polityk tego dwudziestolecia i tego mu nikt nie zapomni" - mówi.

Profesor twierdzi także, że nawet, gdy Jarosław Kaczyński ma w określonej kwestii rację nikt poza członkami jego partii nie jest w stanie jej przyznać, bo stanie się ona "racją straconą". Jako przykład podaje kwestię wprowadzenia euro. Tusk optował za rokiem 2012, a Kaczyński za 2016 i miał rację. Ten drugi termin jest obecnie bardziej prawdopodobny, jednak mało kto publicznie zgadzał się z prezesem PiS.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (72):

Sortuj komentarze:

hh
  • hh
  • 26.08.2011 04:22

najbogatszych ) - bo 90% ludzi w POLCE KLEPIE BIEDĘ - zarabia i żyje poniżej minimum UE (płaca minimalna wiele razy MNIEJSZA niż w krajach UE , a ceny takie takie same) - ciągłe UKRYWANIE przed ŚWIATEM i społeczeństwem prawdziwego zadłużenia POLSKI poprzez nie WLICZNIE do długu : zaciągniętych przez ten rząd porzyczek i sprzedanych obligacji w UE , ciągłe zadłużanie OBLIGACJAMI,KREDYTAMI prawie WSZYSTKICH miast , ciągłymi nowymi obligacjami rządu , okradanie z pieniędzy PRZYSZŁYCH emerytur z OFE , ... , -jest to ciągłe UKRYWANIE prawdziwego zadłużenia i przerzucanie go na przyszłe pokolenia –mamy już większe zadłużenie niż GRECJA –twierdzi to wielu profesorów,politologów,… . TYLKO ZADŁUŻAJUĄ POLAKÓW ,NIE ROBIĄ REFORM,aby to zadłużenie zmniejszyć – JEDYNIE TYLKO CO POTRAFIĄ – TO ZA SWOJE NIEKOMPETENCJE I ZŁE RZĄDZENIE OPLUWAJĄ i OBWINIAJĄ PIS oraz 80% ludzi żyjących na krawędzi ubóstwa -NIC DLA TYCH LUDZI NIE ROBIĄ,ABY ŻYŁO IM SIĘ LEPIEJ-jedynie uważzają ich za NIEUDACZNIKÓW . Jeżeli w krótkim czasie nie chcemy być drugą GRECJĄ ,to w wyborach DAJMY CZERWONĄ KARTKĘ PObolszewi i temu (nie)rządowi (PO,PSL).Zabrano młodym ludziom przyszłe emerytury OFE(nie mają pracy w kraju) -skok rządu i prezydenta na kasę ludzi -czy media i prezydent powiadomią społeczeństwo o WYROKU w SPRAWIE OFE (czy poznamy uzasadnienie sądu?,czy poznamy nazwiska w sprawie opini OFE prawników i doradców rządu i prezydenta ? Emertom pracującym zabrano EMERYTURY .. Młodzi studenci na zasiłkach -nie mogą podjąć pracy w kraju-muszą wyjeżdzać za granicę-rząd się z tego cieszy bo spadnie bezrobocie w kraju-czy nie powinni oni pracować w POLSCE i tu płacić podatki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jk
  • jk
  • 08.03.2011 20:20

Panie Śpiewak niech pan nie twierdzi że społeczeństwo ma złe zdanie o panu Ziobro myli się pan bardzo tak jak jeszcze w wielu innych swoich wypowiedziach. Powiedział bym że to pana poglądy nie są akceptowane przez społeczeństwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 07.02.2011 19:14

dziękuję nie-GOJOM za minusiki. ale to wasz przywódca tak powiedział

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 07.02.2011 02:24

tadeuszowi starzykowi - ku pamięci info z w24:
"Owadia Josef, czołowy izraelski rabin, będący przy okazji szefem partii wchodzącej w skład koalicji rządzącej, w prostych słowach objaśnił, po co przychodzą na świat nie-Żydzi:
Goje rodzą się tylko po to, by nam służyć. Bez tego nie mieliby po co istnieć na tym świecie. Po co goje są tak naprawdę potrzebni? Będą pracować, będą orać, będą zbierać plony. My zaś będziemy tylko siedzieć i jeść jak panowie."

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jaszka
  • Jaszka
  • 07.02.2011 00:17

Śpiewakowi już jakiś czas temu rzuciło sie na mózg... I tak go trzyma... Ale tacy tak mają...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Michał Pietrzak
  • Michał Pietrzak
  • 06.02.2011 22:26

PROFESORRZE ! NIE DOCENIASZ ELEKTORATU P.I.S. BĘDZIE BOLAŁO W NIE DALEKIEJ PRZYSZŁOŚCI UZNANIE ZA BREDNIE, WŁASNYCH WYPOWIEDZI ! I TO Z UST,tzw.INTELIGENCJI !!! CHYBA ŻE JEST TO WYPOWIEDŻ DOBRZE ''opłacona'' i WARTA KAŻDYCH KONSEKWENCJI !!! ALE TO Z KOLEI,JEST GODNE POŻAŁOWANIA !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Robotnik nr2
  • Robotnik nr2
  • 06.02.2011 22:16

Robotniku, słusznie prawisz tylko paru rzeczy nie rozumię. Po pierwsze primo-dlaczego twierdzisz, że ludzie którzy chcą krytykować PiS i Jarosława Kaczyńskiego nie maja okazji podzielić się swoimi poglądami?Włącz kilka portali lub przeczytaj pare tytułów w gazetach i policz w ilu dołuje się PiS a w ilu PO i tuska. Czyżby Michnik i Walter przeszli na strone PiS? Póxniej możesz pomyśleć. Ostrzegam , że jest to zajęcie połączone z bólem.
po drugie primo- dlaczego piszesz, że "Nie ma co przytaczać przykładów, obserwujemy je codziennie, niestety"- proponuje przytocz kilka - smiechu będzie co niemiara.
Po trzecie primo- na czym polega pardonowość ataków tuska, kulturalnych oczywiście , na wdowy po ofiarach Smoleńska i pardonowośc ataku byłego członka PO Caby na pracownika PiS w Łodzi?
robotniku, podpisałeś się jak się podpisałeś lecz twój tekst świadczy o poziomie co najmniej półinteligenta
a może nawet całego , więc bez fałszywej skromności. Podpisz się inteligent lub wręcz - intelektualista.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 06.02.2011 21:32

panie starzyk, gdzieś bywał, gdy opluwano Prezydenta Lecha Kaczyńskiegi i Jego żonę MARIĘ? gdy wyśmiewał ich komoruski i sikorski? protestowałeś? z twojego wpisu wynika, że NIE. więc teraz nie pouczaj. bo nie masz moralnego prawa. a co złego jest w pytaniu "A czytałeś w "Gazecie Wyborczej, gdzie goje podają wyniki sondażu?". chybaś się pan zagalopował

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 06.02.2011 21:22

czyżby Naród się budził? oby TAK. myślę, że i makiela w swoim czasie obudzi się i zrozumie, mimo, że obecnie jest niereformowalny.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ryszard Lis Bialogard
  • Ryszard Lis Bialogard
  • 06.02.2011 20:54

Szanowny panie profesorze Ci ludzie co zostali z "Kaczynskim" to sa rozrabiacy OK., a co pan powiesz o 80% zubozalych ludzich co pracuja po okolo 300godzin miesiecznie i nie moga utrzymac rodzin , czy panskim zdaniem oni maja klaskac i cieszyc sie ze maja prace. Czy wie pan jak ludzie sa zdesperowani szukajac pracy , upokarzaja sie ,zeby utrzymac rodzine i dom,co ma pan do zaoferowania bezrobotnym .,czemu pan nie szuka przyczyn ,tylko wypisujen swoje psedo idee za ,ktore placi caly narod. \\\\\ Ten rzad dolozyl reke do zubozenia ,tych co w wiekszosci pracuja na budzet . Pan jest budzetowcem to pana nie obchodzi czy chleb zdrozal o 50-100gr , ale przecietnego polaka tak i pana zdanie dla mnie jest osobiscie niczym . Swoje wypowiedzi moze pan glosic w gronie pana fanatykow,ale nie w mediach do ,ktorych maja dostep tacy jak pan. To jest przesada i winno byc zabronione . Prosze zapytac przecienego Polaka co sadzi o terazniejszej polityce socjalnej ,Gospodarczej etc. Sz.P.podpisuje sie swiom nazwiskiem , bo pisze co mysle bez zadnych naciskow czy korzysci . Ryszard Lis 78-200 Bialogard