Facebook Google+ Twitter

Śpiewak: Palikot jest typem polityka awanturnika demagogicznego

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-08-20 07:44

Palikot jest typem polityka awanturnika demagogicznego. Jednak na kilku wariatach sprzed krzyża i ataku na żywych i zmarłych Kaczyńskich nie da się zbudować partii - mówi socjolog prof. Paweł Śpiewak w rozmowie z Anną Wojciechowską.

Aż 21,3 proc. Polaków jest gotowych zagłosować na partię Janusza Palikota, gdyby taka powstała - wynika z sondażu Homo Homini dla "Super Expressu". To wiarygodny wynik? Palikot, zakładając partię, byłby w stanie realnie zagrozić PO?
- Kiedy Jan Rokita wychodził z Platformy, też mówiło się, że ok. 20 proc. ludzi zagłosowałoby na jego partię. Kilka miesięcy później nie było po nim śladu i dziś jego hipotetyczne ugrupowanie nie byłoby w stanie pewnie zdobyć pół procentu głosu.

Rokita to jednak nie showman Palikot, który ma swoich zagorzałych orędowników i świetnie gra na najniższych instynktach.
- Rzeczywiście Palikot potrafi wzbudzać namiętności: niewielu pozostaje wobec niego obojętnych, ma równie mocnych zwolenników co przeciwników. I w tym sensie jest klasycznym typem polityka awanturnika demagogicznego, który celowo podżega konflikty, żeby wypłynąć. Ostatnie trzy lata dowodzą jednak, że wszelkie próby stworzenia nowej partii - czy to prawicowej, czy lewicowej - nie udają się. To jeszcze nie czas na kolejną formację polityczną.

Cały wywiad na stronie polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Roman Kozminski
  • Roman Kozminski
  • 09.09.2010 10:15

Palikot gra na najniższych instynktach wydaje mu sie że populistycznymi hasłami porwie za sobą rzesze.To polityczny frajer który może zainteresować jedynie nieliczną rzesze kucharek.Przeraża mnie tylko jedno jak dalece można manipulować ludzmi.Nie wierze jednak by zdecydowł sie na budowe takiej parti-już odpowiedni ludzie wyperswadują mu by nie wchodził Tuskowi w parade.!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.