Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9021 miejsce

Śpiewany autoportret - Młynarski obowiązkowo! w Teatrze 6. piętro

Wojciech Młynarski, jeden z najpopularniejszych autorów tekstów, postanowił stworzyć własny spektakl. Jest to wieczór piosenek, które wyszły spod jego pióra, ale w nowych aranżacjach.

Anna Sroka Hryń, Arkadiusz Brykalski, Magdalena Kumorek, Jacek Bończyk, Klementyna Umer / Fot. Teatr 6. piętro"Młynarski obowiązkowo!" w reżyserii Jacka Bończyka to spektakl muzyczny, na który składa się ponad 25 piosenek autorstwa Mistrza piosenki literackiej - Wojciecha Młynarskiego. Utwory są różnorodne, pochodzą z różnych okresów, w oryginale wykonywane są przez różnych artystów, nie tylko bohatera spektaklu.

Wojciech Młynarski / Fot. Teatr 6. piętroPomysłodawcą, scenarzystą i opiekunem artystycznym jest Wojciech Młynarski, dla którego sztuka ta stanowi wyśpiewaną autobiografię. Dlatego nie może zabraknąć takich utworów, jak m.in. "Róbmy swoje", "Kocham cię, życie", "Polska miłość" oraz "W Polskę idziemy".

Co ciekawe, tytuł spektaklu został zapożyczony z książki Wojciecha Młynarskiego z jego tekstami, która została wydana kilka lat temu. Pewne teksty piosenek warto znać, ponieważ skłaniają do myślenia, mają przesłanie.

Młynarski obowiązkowo! / Fot. Teatr 6. piętroUtwory Młynarskiego interpretują Magdalena Kumorek, Anna Sroka-Hryń, Klementyna Umer, Jacek Bończyk i Arkadiusz Brykalski. Towarzyszy im Wiktor Zborowski, który wciela się także w rolę narratora i alter ego autora (w pierwszej części koncertu wygłasza wierszowane zapowiedzi, zaś w drugiej - zapowiedzi wyśpiewują artyści).

Hanna Śleszyńska / Fot. Teatr 6. piętroPodczas każdego wieczoru pojawia się jeden gość specjalny - Stanisława Celińska, Hanna Śleszyńska, Janusz Gajos, Piotr Fronczewski, Krzysztof Kowalewski, Piotr Machalica, Marian Opania oraz Krzysztof Tyniec. Ja wybrałam spektakl z udziałem Hanny Śleszyńskiej, którą bardzo cenię jako aktorkę i się nie zawiodłam. Aktorka opowiadała o swojej znajomości z Wojciechem Młynarskim i wykonała 3 utwory, które napisał lub przetłumaczył. Piosenkę o porucznik Oli ze spektaklu "Kryminale tango", piosenkę z musicalu "Huśtawka" oraz utwór "Najważniejszy w życiu jest styl". Akompaniował Jej Wojciech Kaleta.

zespół / Fot. Teatr 6. piętroDużym walorem spektaklu jest muzyka na żywo grana przez zespół w składzie: Konrad Kubicki (kontrabas, gitara basowa), Paweł Stankiewicz (gitary), Piotr Siwak (perkusja) oraz Fabian Włodarek (klawisze), który odpowiada za aranżacje i kierownictwo muzyczne.

Muszę przyznać, że wszyscy artyści byli znakomici, nie próbowali naśladować oryginalnych wykonawców danej piosenki, lecz wnosili coś od siebie. Jedne utwory interpretowali bardziej aktorsko, inne - bardziej lirycznie. Na pewno kilka wykonań pozostanie mi w pamięci na dłużej, gdyż bardzo mi się podobały.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.