Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5796 miejsce

Śpij, śnij i nie marudź!

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-02-01 16:41

Wielu współczesnych, słynnych ludzi rozwinęło teorie interpretacji snów. Zygmunt Freud uważał, że większość snów wiąże się z seksem. Karol Jung uznał, że człowiek posiada głębokie pragnienia, które nim kierują. W swojej fascynującej książce pt. "Eksperyment z czasem" profesor Dunne wysunął pogląd, że czas jest jak rzeka, po której można płynąć naprzód lub do tyłu. Mając 75 lat - spaliśmy przez 25 lat... A w zimie śpimy i śnimy najwięcej...

W dzień rzadko śpię, chyba, że musiałem coś załatwić w naszym urzędzie. W nocy zaś - śnię na jawie z notatnikiem pod poduszką. Rano wszystko zapisuję. Niedawno doznałem olśnienia - wpadła mi bowiem w ręce książeczka „Russell Grant’s DREAM DICTIONARY” (mówiąc po naszemu: "Russella Granta Słownik Marzeń Sennych" - inaczej: Sennik) i mogłem już naukowo zinterpretować do czego wyje ma podświadomość... i przed czym ostrzega nadświadomość. Nim ekshibicjonistycznie zdam relację z tego, co robię w nocy, przytoczę kilka znamiennych zdań wstępu:

"Sny są jednym z naszych najbardziej intymnych doznań. Każdej nocy śnimy, a każdy sen jest jedyny. Świat, który widzimy w snach - jakkolwiek niespokojny, straszny, piękny lub pełen seksu - obnaża wszystkie nasze tajemnice/.../. Czasy zmieniły się, ale fascynacja snami pozostała. Wielu współczesnych, słynnych ludzi rozwinęło teorie interpretacji snów. Zygmunt Freud uważał, że większość snów wiąże się z seksem. Karol Jung uznał, że człowiek posiada głębokie pragnienia, które nim kierują. W swojej fascynującej książce pt. "Eksperyment z czasem" profesor Dunne wysunął pogląd, że czas jest jak rzeka, po której można płynąć naprzód lub do tyłu".

Fakt, sen jest drogą do krainy marzeń sennych. Współcześnie, dzięki postępom w medycynie, wiemy o tym znacznie więcej niż nasi przodkowie. Przeciętnie śpimy 1/3 część każdego dnia; mając 75 lat spaliśmy przez 25 lat, z czego 10 lat śniliśmy. Jest to mnóstwo spania i mnóstwo śnienia....(Sic!) Temat więc wagi niebagatelnej!
_________________________

A oto wybiórcza interpretacja moich obrazów sennych (to znaczy: o czym śnię najczęściej....) dokonana przez pana Russella Granta wraz z moim... komentarzem:

MAŁŻEŃSTWO - Jeśli jesteś stanu wolnego - sen o małżeństwie oznacza, że zaangażowałeś się w coś, co może być dla ciebie niekorzystne. (W tym przypadku Russell trafił baz pudła. Sprawdza mi się za każdym razem!)

AGONIA - To sen tłumaczący się na odwrót: im boleśniejsza agonia, tym większa radość cię czeka. (Bzdura! Totalna bzdura! Chyba radość w życiu po życiu! Ja ostatkiem sił dzwonię po pogotowie i staram się spać dalej, bo wiem, że i tak nie przyjadą).

BANK - Pusty bank sugeruje, że poniesiesz dotkliwe straty. Lecz kiedy widzisz siebie wpłacającego bądź pobierającego pieniądze, możesz oczekiwać poprawy stanu swych finansów. (Grant nic nie pisze o napadaniu na bank, a ten sen prześladuje mnie już od 10-go każdego miesiąca... Czuję się mocno rozczarowany!).

IDIOTA - Jeśli śni ci się, że jesteś nim lub go widzisz - dzięki własnej inteligencji odniesiesz poważne sukcesy. (I to się spotyka z wielkim uznaniem! Wszak idiotów ci u nas dostatek!).

GROBOWIEC - Wszystko będzie działało na twoją korzyść. Ale jeśli śni ci się, że jesteś w nim zamknięty - czas poddać się badaniom lekarskim. (Panie Russell, moim zdaniem jest już za późno...).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (123):

Sortuj komentarze:

Śpi, śni i nie marudzi aż tak serio? ;)
Czy komuś to się wyśniło? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.02.2010 13:43

Od czego zacząć: od nocy czy od dnia.

Sen nocą
„Komisarze otrzymali zadanie. Zabijano wszystkich intelektualistów. Wielki Rozum skrył się w szambie i przetrwał”

Sen zza dnia
„Kupiłem dwa szczerbate koty za 86 złotych”

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.02.2010 21:27

Pani Barbaro Sz-M, jest wiele osób czujących tak jak Pani...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przygotowuję wiosenne spotkanie dziennikarzy Wiadomości24 w Ojcowie-mnóstwo niespodzianek, nocleg,posiłki.O ewentualnym udziale proszę pisać do mnie kronikarz1945@gmail.com..Zapraszam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda Marku, że nie ma już Twojego komenatrza do mnie. Był na prawdę b. sypmatyczny. pozdrawiam serdecznie B.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ścisłe grono? No pewnie, od razu poczułam tę przynależność ;) człowiek nie powinien być samotny! Każdy nie dość, że pragnie być z kimś, to jeszcze z kimś kto myśli i czuje podobnie. Bo wprawdzie gdyby wszyscy byli tacy sami, to byłoby nudno, ale jednak co bratnia dusza, to bratnia dusza...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marku nic na to nie poradzę, źle znoszę sprzeczności, nielogiczności w formie niby kpiny niby humoru, w ogóle mnie nie śmieszą. A wróżby uwielbiam. Polecam "Księgę magii i wróżb" Viktorii Naiver.
( oszczędzam wytykanie Ci tych niedorzecznych kpin w tekście)

Komentarz został ukrytyrozwiń

wobec 120 komentów ścisłego grona komentatorów, nie wypada nie zabrać głosu.
Niestety, po mimo nakazu, pomarudzić muszę ;((
otóż. Artykł jest oczywiście nienagannie napisany. Zaczyna sie ambitnie Karolem Gustawem i Zygmuntem, ale niestety natychmiast przechodzi do wróżenia cygańskiego , lub z senników wróżbiarskich
A humor wydaje mi się trochę wymuszony. Przepraszam za to marudzenie, wstałam dziś lewą nogą i proszę o wybaczenie. ;((

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.02.2010 19:37

Dla przeciwwagi wielu uciążliwości życia niebo ofiarowało człowiekowi trzy rzeczy: nadzieję, sen i śmiech.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.02.2010 19:10

Są osoby, miejsca i chwile, które się pamięta, oraz takie, o których się marzy i śni.:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.