Facebook Google+ Twitter

"Spijając filiżankami słońce" Magdaleny Starzyckiej

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-04-20 08:06

Ta powieść to subiektywny opis zanurzenia się Polaka w obcym środowisku portugalskim.

 / Fot. MGWyłania się w ten sposób obraz zderzenia odrębnych cywilizacji – wyjścia z „socjalistycznej” Polski i wejścia w odrębny świat Portugalii, gdzie fascynujące jest wszystko: pojedynczy ludzie, stosunki społeczne, klimat i przyroda, a także tradycje pochodzące z głębokiej przeszłości i ciągle kultywowane, szczególnie mocno związane z historią odkryć geograficznych i z dawnymi koloniami afrykańskimi. Akcja powieści zaczyna się w latach osiemdziesiątych, a kończy obrazem Polski przechodzącej transformację.

Magdalena Starzycka pisząc tę powieść korzystała ze swego bogatego życiowego dorobku zawodowego - pracy w Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców oraz jako lektorki języka i kultury polskiej w Portugalii.

Autorka współpracuje z czasopismami „Tygiel Kultury” oraz „Kronika miasta Łodzi”.
Publikuje
eseje, reportaże , wspomnienia i opowiadania. W roku 2009 wydała powieść pod tytułem Manufaktura czasu osnutą, między innymi, na historii własnej rodziny, obejmującą lata 1908 – 1968.

Wydawnictwo MG

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Magdalena Lasota
  • Magdalena Lasota
  • 27.01.2011 11:17

Polecam gorąco "Spijając filiżankami słońce" tym wszystkim, którzy fascynują się Portugalią i tych, którzy chcą ja poznać. Mimo, iż Portugalię znam i chłonę od lat 12, spostrzeżenia autorki dotyczące Portugalii, mimo, iż poczynione dużo wcześniej, wciąż są aktualne. Mentalności łatwo się nie zmienia, mimo, że otaczająca nas rzeczywistość jest już nieco inna. Czytanie tej książki jest dużą przyjemnością, sprawia, iż nieco promyków słońca przenika do naszej, zimowej i pochmurnej w tej chwili rzeczywistości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.