Facebook Google+ Twitter

Spis powszechny od podszewki. Autorskie rozwiązania informatyczne Mobile Experts dla GUSu

Mobile Experts dostarczył specjalistyczne oprogramowanie, które jest wykorzystywane w terminalach mobilnych używanych przez rachmistrzów podczas Narodowego Spisu Powszechnego. To drugi pod względem wielkości projekt IT w Polsce.

Mobile Experts podjął współpracę z konsorcjum PTK Centertel – Sygnity – TP w związku z realizacją Narodowego Spisu Powszechnego. Firma była odpowiedzialna za opracowanie oraz wdrożenie kompleksowych rozwiązań systemu komunikacji oraz transmisji danych umożliwiającego zabezpieczenie danych zbieranych podczas Spisu. Na potrzeby projektu 24 000 mobilnych terminali wyposażone zostały w oprogramowanie, które odpowiada za kontrolę i bezpieczeństwo:

Czytaj też: Spis Powszechny 2011 - już możesz zrobić to sam przez internet!

meGina – oprogramowanie odpowiadające za kontrolę dostępu do terminali HTC używanych przez rachmistrzów. System wymusza na użytkowniku próbującym uzyskać dostęp do urządzenia, uwierzytelnienie przy wykorzystaniu osobistego certyfikatu rachmistrza. Dzięki temu dostęp do urządzenia otrzymują tylko uprawnieni użytkownicy znający hasło do swojego certyfikatu, a proces logowania gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa poprzez użycie specjalnego oprogramowania kryptograficznego dostarczonego w ramach tego projektu przez Mobile Experts, zainstalowanego na kartach SIM i terminalach.

mPKI – mobilna platforma infrastruktury klucza publicznego udostępnia szeroko stosowane rozwiązania podpisu elektronicznego poprzez kanał mobilny. Dzięki zaawansowanym algorytmom kryptograficznym przesyłane dokumenty można zaszyfrować tak, że będą one dostępne jedynie dla uprawnionych osób w GUSie.

Czytaj też: Narodowy Spis Powszechny. Jakich pytań mogą spodziewać się Polacy?

„Cieszymy się, że mogliśmy udostępnić nasze rozwiązania i współtworzyć jeden z największych projektów IT w Polsce i Europie. Wykorzystanie terminali mobilnych za pomocą, których formularze będą wypełniane jest technologicznym krokiem na przód, dzięki któremu Polska znalazła się w światowej czołówce. Chcemy, aby nasza firma była dalej innowatorem na rynku mobilnych rozwiązań. Celem naszej działalności jest umożliwienie jak największej liczbie użytkowników korzystanie w życiu codziennym ze zdobyczy techniki, dlatego w przyszłości będziemy wdrażać na polskim rynku rozwiązania, które sprawdzają się i funkcjonują na świecie oraz dostarczać produkty innowacyjne na skalę światową.” – mówi Krzysztof Cetnarowski wiceprezes zarządu Mobile Experts Sp. z o.o.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcyAutor: Agnieszka Pisula

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.