Facebook Google+ Twitter

Spisek: Jazz w każdej chwili

„Jazz w każdej chwili” duetu Spisek, to kolejna porcja modnych ostatnio dźwięków opartych na klasycznym już połączeniu hip-hopu z motywami jazzowymi.

Spisek - Jazz w każdej chwili Spisek, czyli odpowiedzialny za produkcję Skorupski, oraz wokalista i tekściarz o pseudonimie Tylko, wywiązali się ze swego zadania bez zarzutu. Nie jest to przełom, bo epka stanowi raczej kontynuację religii grzebania w starych, analogowych płytach jazzowych zapoczątkowaną, a raczej ugruntowaną na polskiej scenie przez wrocławski Skalpel. Spisek wypracował bowiem nieco inne brzmienie, wzbogacając siedem zawartych na epce utworów o ciekawe partie gitarowe i sekcje klawiszy. Połączenie okazało się trafione i dobrze zrealizowane, a całości słucha się bardzo przyjemnie.

W owej jazz-hopowej konwencji ważną rolę pełni warstwa tekstowa. Mamy tutaj do czynienia z klimatycznymi, poetyckimi, ale nie zanudzającymi słuchacza wersami. Charakterystyczny głos Tylko sprawia wrażenie obecnego przez całe 50 minut niepokoju. Na wokalu pojawia się także Byance, a jej delikatny głos niezwykle pasuje do tego typu produkcji i bez zarzutu współpracuje z nawijką Tylko.

„Jazz w każdej chwili” to ciekawa i godna uwagi porcja spokojnej alternatywy. Epkę poprzedził singiel „Piszę do Ciebie” z remiksami tytułowego utworu. Obie produkcje, chociaż do nabycia w wersji pudełkowej z okładką za symboliczną opłatą po kontakcie z muzykami, można również zupełnie za darmo ściągnąć z sieci. Wystarczy odwiedzić profil Spisku w serwisie Myspace – www.myspace.com/spisek i kliknąć w odpowiedni link. Solidne nowe brzmienie ukazujące inną twarz polskiego hip-hopu. Mała rzecz, a cieszy. Warto.
 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.