Facebook Google+ Twitter

Spisek wokół lotu MH17? Koniec Rosji czy amerykańskiego imperium?

"Brytyjscy eksperci skopiowali już dane rejestratora rozmów załogi. Teraz pojawią się dowody w sprawie przyczyny katastrofy. Jeśli okaże się, że to była rakieta nacisk na Rosję zostanie drastycznie zwiększony." – głosi gazeta "Die Welt".

odnośny artykuł z Die Welt
Tak wyobraża sobie anonimowy artysta z Donieckiej Republiki Ludowej sprawiedliwość dziejową, która w końcu dosięgnie Nowy Jork. / Fot. nieznany
Powstaje pytanie: czy ci brytyjscy eksperci są bogami? Może synami Najwyższego? Przestawicielami wyższej, dobroczynnej rasy? Może ich matki to kosmitki? Z tego, co napisano w tej niemieckiej gazecie (a jest to jedna z tysięcy podobnych opinii, jakie wtłacza się dniem i nocą ludziom do głowy na Zachodzie) wynika bowiem, że fachowcy z Farnborough są w stanie ustalić jakiej narodowości była rakieta, która zapewne trafiła Boeinga malezyjskich linii lotniczych. Są w stanie tego dokonać w sytuacji, gdy tak siły zbrojne Rosji jak Ukrainy (a być może również powstańcy walczący o niezależność od Kijowa i Lwowa) posiadają takie same przeciwlotnicze zestawy rakietowe Buk M-1 produkcji byłego ZSRR? Czy to ma znaczyć, że zanim rakieta zamordowała załogę i pasażerów wpadła na chwilę do kokpitu, aby się przedstawić? A to ci dopiero! Czy przywódcy mocarstw zachodnich i tamtejsi dziennikarze są aby jeszcze przy zdrowych zmysłach?

Wierzyć można we wszystko?Między mną a pewnym umiarkowanym Polakiem, racjonalistą, facetem na poziomie doszło do wymiany zdań na temat: czy zachodni dziennikarze rozmyślnie mijają się z prawdą tylko dlatego, że chcą zachować dobre miejsce pracy dające prawo do emerytury czy też sami wierzą w to, co głoszą? Można wierzyć w życie pozagrobowe albo w nie nie wierzyć. Panna może wierzyć, że jej narzeczony jest wzorem cnót wszelkich. Jeśli jednak np. mamy do czynienia ze znanym nam aferzystą, który wyszedł z więzienia po odbyciu kary (a już przedtem dał się nam we znaki jako oszust bez sumienia) to czy powinniśmy mu uwierzyć, że zmienił się nie do poznania na lepsze tylko dlatego, że on sam tak mówi? Może jeszcze od razu powierzyć mu kasę przedsiębiorstwa? Na dodatek przyjąwszy do wiadomości, że umie zamieniać zwykłe kamienie w złoto? Jednoznacznie nie, przynajmniej jak długo pozostajemy przy zdrowych zmysłach.

Od tego, co komuś się zdaje ważniejsze są sprawdzalne fakty. Oto garść faktów. Wszystkie rakiety przeciwlotnicze naprowadzane radarowo są wyposażone w urządzenie rozpoznawania celów swój-obcy. Każdy samolot lotnictwa cywilnego posiada nadajnik wysyłający obowiązujący w skali międzynarodowej sygnał: jestem swój. To urządzenie musiałoby zatem zostać wyłączone i to tak, aby nie wykazał tego później komputer pokładowy, co pozwala przyjąć założenie, że mogło dojść do aktu sabotażu w wykonaniu specjalistów najwyższej klasy. Najbogatsze mafie przestępcze i tajne służby wielkich mocarstw są jedynymi organizacjami, które mogą sobie kupić takich fachowców, a potem stuprocentowo ich kontrolować. Można prawie całkowicie odrzucić założenie, że strona rosyjska mogłaby podjąć takie działania na własną szkodę. Putin i jego ekipa nie powinni się spodziewać, że uda im się wygrać antyrosyjską bitwę propagandową. Stosunek sił w tej dziedzinie jest dla nich zbyt niekorzystny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (22):

Sortuj komentarze:

Kolejna, potworna wiadomość. W wyniku poufnych rokowań w Mińsku dokonano wymiany jeńców i ciał poległych. Jak podaje strona powstańcza przed wymianą ukraińscy żołnierze armii regularnej (!) dokonali ohydnej zbrodni wojennej; połamali wszystkie kości i odbili organy wewnętrzne przeznaczonym do wymiany powstańcom. Szanse na to, że którykolwiek z nich przeżyje są minimalne. Ponadto na zwłokach 3 z 12 zabitych wydanych w ramach wymiany zwłok stwierdzono ślady tortur. W związku z tym minister obrony Donieckiej Republiki Ludowej Igor Striełkow wydał rozkaz rozpoiczęcia odwetu; podający się bojcy 25 Brygady Spadochronowej z Dniepropietrowska, odpowiedzialnej za tę zbrodnię, nie będą brani do niewoli. W razie otoczenia zostaną wybici do ostatniego.

http://www.vesti.ru/doc.html?id=1862569&tid=105474

Nie wiem, czy uda mi się zjeść najbliższy posiłek...

Sorawdza się niestety to, co przewidział Andriej Purgin.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dalsze, niepokojące wiadomości na temat użycia rakiet balistycznych SS-21 Toczka U. Celem tych pocisków był zapewne rejon szczątków Boeinga 777 malezyjskich linii lotniczych! Odnotowano łącznie trzy odpalenia w kierunku miasteczka Snieżnoje, położonego zaledwie 15 kilometrów od wsi Grabowo (tę nazwę wymawia się też na posób ukraiński i południoworosyjski: Hrabowo), gdzie na łąkach i polach znajduje się główne nagromadzenie szczątków. Obecnie potwierdził to jeszcze jeden amerykański dziennikarz - korespondent ABC Kirit Radia:

http://beforeitsnews.com/war-and-conflict/2014/07/mh-17-crash-site-abc-report-ss-21-being-used-by-kiev-junta-2453424.html

http://www.vesti.ru/doc.html?id=1855106&tid=105474

W połączeniu z wiadomością, że już czwarty dzień z rzędu międzynarodowe grupy specjalistów nie mogą dotrzeć na miejsce katastrofy z powodu ofensywy nacgwardii można uzyskać pewien obraz sytuacji, sformułować pewne dość prawdopodobne przypuszczenie. Mianowicie; wśród szczątków zestrzelonego samolotu pasażerskiego znajdują się jego silniki, stopione w wyniku wybuchu naprowadzanych na podczerwień (czyli żare wydobywający się z dysz silników) rakiet R-60, wystrzelonych przez ukraiński samolot bojowy typu Su-25.

Na tym tle staje się zrozumiały fakt, że wieża kontroli lotów z Dniepropietrowska nakazała uzałodze lotu MH-17 zejście z pułapu ok. 11 na ok. 10 km tzn. na pułap umożliwiający stuprocentowo skuteczne porażenie celu tymi rakietami przez samolot znajdujący się na pułapie gdzieś ok. 6 km i nie mogący wzbić się wyżej przy obciążeniu co najmniej dwiema rakietami powietrze-powietrze.

Dalsza sprawa. Rosjanie najprawdopodobniej posiadają nagrania rozmów prztypuszczalnego pilota-mordercy z jego ośrodkiem dowodzenia, namierzającym oddalający się cel (Su-25 ma radar dopplerowski do namierzania celów naziemnych i namiernik laserowy, ale brak na nim radaru śledzącego cele powietrzne). Można zgadywać, że ujawnią je dopiero po dalszym zaostrzeniu sytuacji wokół Ukrainy.

Na razie zaś można na tym zakończyć analizy sytuacji wokół badania przyczyn tragicznego przerwania lotu MH17 i zająć się innymi sprawami, by nie nabawić się wrzodów żołądka albo jeszcze gorzej... Moje osobiste "proroctwo": specjaliści nie zdołają zbadać szczątków tego Boeinga. Są bowiem wśród nich Malezyjczycy, których krajowi nie zależy na zimnej wojnie z Rosją i którzy mogliby odkryć to, co zburzyłoby starannie polerowany obraz dzikich Rosjan oraz ich wodza Putlera. Niedługo dowiemy się, że miejsce międzynarodowej tragedii zostało zbeszczeszczone przez separatystów przy pomocy przekazanej im przez "ruchów" najcięższej artylerii rakietowej i oby nie czegoś bardziej krwawego i okropnego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kolejny ciężki wojskowy samolot ukr. został zestrzelony przy użyciu Buk M-1. Jak donoszą naoczni świadkowie z miasta Harcyńsk pod Donieckiem mowniucy zrzucili z wysokości paru kilometrów około dziesięciu trujących bomb fosforowych, po czym komputer pokładowy ostrzegł ich przed opromieniowaniem wiązką radaru naprowadzającego przeciwlotniczy zestaw rakietowy. Pozostało im tylko katapultować się i opaść na spadochronach, które udało się sfotografować i sfilmować z ziemi, a następnie zamieścić w internecie:

http://www.vesti.ru/doc.html?id=1854199&tid=105474

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powstańcy odnaleźli głowicę rakiety balistycznej, która wbiła się w pobocze (obecnie mało uczęszczanej) szosy w pobliżu małej stacji kolejowej pod Ługańskiem. Głowica nie wybuchła całkowicie; rozerwały się tylko kasety z nabojami przeznacznymi do rażenia ludzi w otwartym polu. Doniesienie prasowe ze zdjęciem niewypału:

http://ria.ru/world/20140730/1018129183.html

Powstaje pytanie. co się stało z pozostałymi głowicami, które zersztą (jak się okzuje) ważą "tylko" niespełna pół tony? Czy ich rakiety nośne zostały zestrzelone? Czym i przez kogo?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przed chwilą w USA podano wiadomość o użyciu przez ukraińską armię broni masowego rażenia! Przed dwiema godzinami amerykańskie satelity szpiegowskie wykryły odpalenie szeregu rakiet balistycznych przystosowanych do przenoszenia taktycznej broni jądrowej. Ich głowice o masie jednej tony są uważane za "kieszonkowe" odpowiedniki bomby atomowej; niszczą wszystko w promieniu kilku kilometrów, łącznie ze schronami przeciwlotniczymi. Wystrzelono je na tereny zajmowane przez powstańców, gdzie w ciągu dwóch ubiegłych dni wojsk rządowe poniosły dotkliwe straty i musiały się wycofać w wyniku bitew pancerno-rakietowych. Oto materiał telewizji CNN:

http://rt.com/news/176484-cnn-ballistic-missiles-ukraine/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dwie bardzo ważne wiadomości na tenat Ukrainy: 1) W wyniku walk o miasto Szachtiorsk stanęło szerege kopalć węgla o kluczowym znaczeniu dla energetyki byłej Ukraińskiej SRR. Elektrownie Donbasu stają jedna pod drugiej i niedaleka jest chwila, w której trzeba będzie wyłączyć 80 % zaopatrzenia w prąd krajowego systemu energetycznego. Spowoduje to automatyczne wyłączenie elektrowni atomowych, które pracują tam na zasadzie dodawania określonej części energii elektrycznej do prądu wytwarzanego z węgla i przepływu wody. Prawei cała Ukraina pogrąży się wtedy w ciemnościach, a ponowne uruchomienie jej systemu energetycznego bądzie możliwe tylko przy pomocy Rosji (państwa UE mają inne parametry sieci wysokiego napięcia). Zresztą nawet przy pełnej współpracy strony rosyjskiej musiałoby to zająć osiem miesięcy.

2) Misja OBWE w Doniecku potwierdza; ukraińskie siły zbrojne ruszyły do ataku na rejon upadku malezyjskiego samolotu pasażerskiego i przedostanie się tam ekip międzynarodowych jest w tej chwili niemożliwe. Oznacza to złamanie uchwały Raday Bezpieczeństwa ONZ nr 2161. Dodam od siebie: Rosja ma teraz możliwość dokonania legalnej interwencji zbrojnej w celu zabezpieczenia bezpiecznego i międzynarodowo uzgodnionego dostępu do szczątków tego samolotu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kolejny jednostronny raport ONZ na temat okrucieństw na wschodniej Ukrainie, w którym wzięto pod lupę wyłącznie prorosyjskich użytkowników kałaszy (Donieck, Ługańsk) bez proamerykańskich (Kijów, Lwów, Tarnopol, Stanisławów, Łuck) , a zarazem nie wspomniano nic o uchodźcach z Ukrainy na terytorium Rosji:

http://www.un.org/apps/news/story.asp?NewsID=48360#.U9aDMHVqMvQ

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rosja spodziewa się zaprzestania stosowania nieformalnej, ale dotkliwej cenzury w państwach NATO i ANZUS w sprawie kryzysu ukraińskiego - Ławrow.

http://en.ria.ru/world/20140728/191390858/Russia-Expects-West-to-Avoid-Censorship-in-Media-Coverage-of.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wokół szczątków Boeinga 777 toczy się bitwa czołgów i grenadierów pancernych obu stron (na jednym z końców pobojowiska). Stanica Razsypnoje przechodzi z rąk do rąk. Tak przestrzega się porozumienia o zaprzestaniu walk w promieniu 40 km od miejsca tragedii!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przed chwilą Ukraińcy ostrzelali siedzibę prawosławnego biskupstwa Gorłowki )duże miast pod Donieckiem, bronione zażarcie od początku powstania). Uszzckodzono szereg obiektów kościelnych. Są ofiary w ludziach.

Inna ważna wiadomość: na kijowskim Majdanie kobiety zablokowały wyjazd kolumny ochotników na fornt wojny domowej. Jest to już kolejne wystąpienie zaniepokojonych, niekiedy wręcz zrozpaczonych żon i matek żołnierzy w miastach środkowej i zachodniej Ukrainy. Pierwsze jednak w tym symbolicznym miejscu.

http://ria.ru/world/20140728/1017779134.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.