Facebook Google+ Twitter

Spłacasz kredyt w obcej walucie? Oszczędzaj, kupując ją w sieci!

Mimo że banki stopniowo wycofują się z kredytów w walutach obcych, to sporo jest osób, które takie pożyczki spłaca, a kursy walut czasem powalają z nóg. Sprawdź, jak i ile możesz zaoszczędzić kupując walutę w internecie.

 / Fot. IB/Udostępniane na licencji Creative Commons 3.0.W czasach, gdy coraz więcej osób ma kredyt lub pracuje za granicą, często zachodzi potrzeba, by wymienić pieniądze na inną walutę. W związku z tym, że świat idzie do przodu, również i kantory przenoszą się do internetu. Wiele osób zapewne ma obawy przed transakcjami online - tym bardziej, gdy chodzi o duże kwoty. Warto więc krótko się zapoznać z tym, jak działają internetowe kantory, czy są bezpieczne oraz ile rzeczywiście można na takich transakcjach zaoszczędzić.

Internetowy kantor - jak to działa?


W sieci powstaje coraz więcej witryn, które oferują operacje kupna/sprzedaży walut. Według serwisu najbardziej.com obecnie jednymi z najbardziej znanych i dłużej funkcjonujących są m.in. ciknciarz.pl, internetowykantor.pl/, walutomat.pl oraz kantoronline.pl.

Działanie kantorów internetowych jest niezwykle proste. Wystarczy, że przelejemy odpowiednią ilość środków na jedno z wybranych kont (kantory oferują konta w kilku lub kilkunastu bankach, aby transakcje mogły przebiegać jak najszybciej). Następnie wybieramy walutę, którą jesteśmy zainteresowani oraz odpowiednią opcję - kupno lub sprzedaż. W niektórych serwisach możemy zaakceptować transakcję w momencie, gdy kurs będzie dla nas najbardziej odpowiedni (robimy to w godzinach działania kantoru).

Kantory internetowe nie działają 24h na dobę. Najczęściej od 8.30 lub 9.30 do 16.20-16.30. Warto zatem decydować się na transakcje w określonych godzinach, by czekać jak najkrócej.

Czas oczekiwania i koszty


Czas transakcji, po przelaniu środków do kantoru trwa najczęściej od 15 minut do jednej godziny. Serwisy zastrzegają sobie jednak, że okres ten może się wydłużyć (np. do 8 godzin). Do tego należy jeszcze doliczyć czas przelewu z jednego banku do drugiego. Najlepszym rozwiązaniem jest więc przelew wewnątrz tego samego banku - wtedy transakcje odbywają się online.

Na stronach kantorów znajdziemy także czas realizacji w ramach poszczególnych banków. Najczęściej w czytelnych tabelach możemy sprawdzić, ile może zająć cała transakcja. Wpływ na czas realizacji może mieć także waluta, którą zamierzamy kupić lub sprzedać. Zarówno banki, jak i kantory nie zawsze obsługują wszystkie waluty. O ile chyba wszystkie kantory proponują transakcje w najbardziej popularnych walutach (PLN, CHF, EUR, GBP, USD), o tyle nie wszystkie banki daną walutą dysponują. Jeżeli chodzi o same kantory, to największą możliwość mamy na cinkciarz.pl - oferuje on aż 14 walut.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

JakiKantor.pl
  • JakiKantor.pl
  • 21.08.2012 23:10

Pomagamy w wyborze godnego zaufania kantoru internetowego! Prezentujemy w jednym miejscu opinię Internautów na temat wszystkich kantorów. Jesteśmy jedynym niezależnym źródłem zaufanych opinii !

JakiKantor.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tomek Majewski
  • Tomek Majewski
  • 14.07.2012 17:47

InternetowyKantor okazuje się, że wcale nie jest taki tani, cena euro różni się o około 1 grosz w stosunku do ICTW, który jest najtańszy (źródło: porównywarka kantorów strefawalut.pl)

Komentarz został ukrytyrozwiń
g
  • g
  • 14.07.2012 00:32

też się zastanawiałam nad kredytem w euro ale jednak stanęło na złotówkowym w getinie, tylko tam się udało i do tego na korzystnych warunkach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tom
  • Tom
  • 08.07.2012 23:28

Kantory też muszą iść do przodu. Ja znalazłem taki co mi umożliwia zlecenie zakupu waluty w przyszłości bez siedzenia przed komputerem bo na tygodniu to cały czas jestem w trasie.
Korzystam z serwisu inkantor.pl który w stosunku do wymienionych wa artykule wydaje mi się najlepszy choć czasem też korzystam z walutomatu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Waluty
Gdyby Pan przeczytał artykuł, to ten komentarz byłby zbędny :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Waluty
  • Waluty
  • 08.07.2012 09:48

najlepiej porównać kantory internetowe tutaj http://strefawalut.pl to stronka która porównuje kantory online w necie i bez problemu można znaleźć najlepsze kursy wymiany walut

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.