Facebook Google+ Twitter

Splajtowało biuro podróży Africano Travel z Poznania

Jeden z klientów Africano Travel, poinformował Kontakt24, że biuro upadło. Informację potwierdził już urząd marszałkowski. Firma ta była związana z biurem Alba Tour, które zaledwie kilka dni temu ogłosiło zawieszenie.

 / Fot. Pufacz/Public domain16 lipca 2012 r. firma Africano Travel złożyła oświadczenie o niewypłacalności. Za granicą przebywa aktualnie około 200 osób, które poleciały na wakacje po uprzednim wykupieniu wycieczki z biura. Podobnie jak w przypadku Alba Tour, chodzi o urlopy w egipskiej Hurgandzie i Sharm El Sheikh. Urząd marszałkowski podjął już odpowiednie kroki, aby sprowadzić turystów do Polski. Powinno się to odbyć w ciągu kilku najbliższych dni. Niestety nieznana jest liczba konsumentów, którzy wykupili wycieczki, a nie wylecieli.

Africano Travel było powiązane z upadłym Alba Tour - "miało tam wykupione czartery" - powiedział w rozmowie z PAP dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu Tomasz Wiktor. To spowodowało efekt domina, bowiem firmy nie stać na opłacenie części usług trasportowych.

Sytuacja jest jednak nieco lepsza niż w przypadku Alba Tour. Po pierwsze, właściciele sami zgłosili do urzędu niewydolność finansową i jest z nimi stały kontakt. Po drugie, około czterdziestu klientów ma opłacane wszelkie świadczenia, więc urząd musi sprowadzić pozostałe 150. Ponadto ubezpieczenie, chociaż niższe niż miał Alba Tour (180 tys. zł) prawdopodobnie pokryje koszty przylotu turystów.

Pytanie, jak trzeci już upadek biura w tym sezonie wpłynie na konsumpcję usług innych touroperatorów? Ostatnie wydarzenia w sektorze turystycznym są dla urlopowiczów kubłem zimnej wody, zatem zaufanie do firm oferujących produkty wakacyjne znacznie zmaleje. W przyszłym sezonie okaże się w jakim stopniu.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Zobaczycie co będzie się działo jak padnie pewne duuuuuuże biuro .... To będzie przekręt... a barany z rządu tylko się przyglądają.....

Komentarz został ukrytyrozwiń
sly
  • sly
  • 30.07.2012 07:27

Wykupiłem wycieczkę na 4 osoby, łącznie prawie 11tyś. zł.

DLACZEGO biuro miało takie małe zabezpieczenie???? Dlaczego Urząd Marszałkowski na to pozwolił???? Dlaczego takie rzeczy dzieją się w Wielkopolskim UM????

Skoro WUM wydał pozwolenie z takim zabezpieczeniem powinien wypłacić poszkodowanym pieniądze!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
vivatowiec
  • vivatowiec
  • 17.07.2012 08:42

Platformiarze osiągają cel ! Prezydent nie przerywa jedzenia, wymyśla co raz to nowsze kotyliony i chuj. Tusek wali w piłę i chuj. Super gospodarka. PSL grabi kasę państwa i chuj ... Jest chujowo, ale Euro się udało i chuj.

Komentarz został ukrytyrozwiń
cos tu nie tak
  • cos tu nie tak
  • 16.07.2012 17:40

Na upadku takiej firmy można zrobić dobry interes, kasa dla włascicieli do kieszeni, oni do Honolulu, a urząd marszalkowski i tak zapłaci.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 16.07.2012 16:36

i to upadają duze firmy!!mySle ze to początek głębokiego kryzysu gospodarczego w polsce już znamiona tego były:{gigantyczne bezrobocie zwiększona znacznie liczba plajt zakładow itd}idą ciężkie czasy ...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc^
  • Gerard Stenc^
  • 16.07.2012 16:26

W tym kraju trzeba sobie samemu organizować wczasy...Mity padają!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.