Facebook Google+ Twitter

Spock trafił na kanadyjską pięciodolarówkę. Fani przerabiają banknoty, by złożyć hołd Leonardowi Nimoyowi

Nietypowy sposób upamiętnienia Leonarda Nimoya wymyślili jego fani. Zaczęli przerabiać kanadyjskie banknoty o nominale pięciu dolarów. Po dorysowaniu kilku szczegółów postać na banknocie żywo przypomina Spocka ze "Star Treka".

https://twitter.com/BringingOrder/status/571809128080916480 / Fot. zrzut ekranu/TwitterKanadyjski banknot o nominale pięciu dolarów zdobi Wilfrid Laurier, historyczny premier tego kraju. Nawet osoba bez uzdolnień plastycznych poradzi sobie z przerobieniem postaci na banknocie w ten sposób, by przypominała legendarnego Spocka - postać z serii filmów Star Trek graną przez Leonarda Nimoya.

W sprawę zaangażował się kanadyjski bank centralny. Jego rzecznika powiedziała, że rysowanie na banknotach nie jest co prawda nielegalne, ale należy pamiętać, że przyczynia się do osłabienia jego zabezpieczeń i skraca jego trwałość - podaje Toronto Sun. Bank centralny Kanady twierdzi też, że ozdabianie 5-dolarówek jest nieodpowiednie, bo są one "symbolem kraju i źródłem narodowej dumy".

Czytaj także: Thorgal zadebiutował na belgijskich znaczkach. Ich autorem jest Grzegorz Rosiński


Leonard Nimoy zmarł pod koniec lutego w wieku 83 lat. Wystąpił zarówno w serialowej, jak i fabularnej wersji "Star Treka". Wcielił się w postać komandora Spocka, pierwszego oficera na statku USS Enterprise.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.