Spójnia poległa w Łańcucie

W zaległym spotkaniu I ligi koszykarzy w Łańcucie zmierzyły się dziś ekipy Sokoła i Spójni Stargard Szczeciński. Koszykarze Spójni nie sprawili swoim fanom prezentu gwiazdkowego i po zaciętym meczu ulegli gospodarzom 65:73.

Jerzy Koszuta (oddający rzut). / Fot. Paweł MajchrzakPojedynek miał dla obu zespołów duże znaczenie, ze względu na podobny bilans zwycięstw i porażek obu drużyn. Dodatkowego smaczku spotkaniu dodała obecność w składzie stargardzian Jerzego Koszuty, wychowanka Sokoła. Popularny "Jerry" barwy Spójni reprezentuje drugi sezon, ale poniedziałkowy mecz był jego pierwszym przeciwko swojemu byłemu klubowi.

I kwarta meczu to zacięta walka obu drużyn. Gospodarze wykorzystali słabą skuteczność przyjezdnych (4/10 za i 1/4 zza linii 6,25 m) i objęli prowadzenie. Głównie dzięki 10 punktom Huberta Mazura stargardzianie po 10 minutach przegrywali zaledwie 18:21.

Druga odsłona meczu zaczęła się od mocnego uderzenia gości. Dzięki serii 8:0 podopieczni trenera Majora szybko odrobili straty i objęli pięciopunktowe prowadzenie (26:21). W końcówce II kwarty zespół Sokoła zaprezentował jednak morderczą skuteczność i dzięki 11 "oczkom" z rzędu to gospodarze schodzili na przerwę prowadząc 40:34.

Początek drugiej połowy to wyrównana walka obu zespołów, miejscowi utrzymywali prowadzenie na poziomie 6 punktów. Wyjątkowo słabo do tej pory prezentował się w ataku Wiktor Grudziński. Najlepszemu strzelcowi Spójni, Mazurowi, wyraźnie brakowało wsparcia w ofensywie. Jedynym zawodnikiem przyjezdnych, który nieco odciążał go w zdobywaniu punktów był Jerzy Koszuta (14 punktów w całym meczu). Stargardzianie przebudzili się jednak pod koniec kwarty i dzięki 9 punktom pod rząd, po trzech kwartach to oni prowadzili 52:49

Decydująca odsłona zapowiadała spore emocje. Sokół od początku konsekwentnie starał się odrobić straty, w końcu gospodarzom udało się przełamać opór gości i odskoczyć Spójni na 6 "oczek" (64:58) na trzy i pół minuty przed końcową syreną. Mimo starań stargardzian gospodarze utrzymali przewagę do końca meczu odnosząc cenne zwycięstwo na własnym parkiecie.

Sokół Łańcut - Spójnia Stargard 73:65 (21:18, 19:16, 9:18, 24:13)

Sokół - Chromicz 25 (3x3, 7 zbiórek), Głapiński 13 (2), Dubiel 11 (8 zbiórek), Nitsche 10 (1x3), Fortuna 7 (2), Balawender 4, Pisarzcyk 3(1)

Spójnia - Mazur 19 (2x3), Koszuta 14 (5 zbiórek), Stokłosa 8 (2x3, 7 asyst, 7 strat), Soczewski 6, Grudziński 6 (11 zbiórek), Dylik 4 (1), Grzegorzewski 3, Bodych 3 (1), Polowy 2