21753 miejsce

Spójnia Stargard najlepsza po sezonie zasadniczym

W meczu kończącym rundę zasadniczą stargardzka Spójnia pokonała na własnym parkiecie ostatni w tabeli OSSM Wrocław 67:51 (16:18, 14:10, 24:14, 13:9). Stargardzianie potwierdzili, iż są obecnie najlepszym zespołem grupy B II ligi koszykarzy.

/ Fot. Paweł MajchrzakW składzie gospodarzy na spotkanie z OSSM zabrakło Jerzego Koszuty, Grzegorza Terlikowskiego oraz Andrzeja Molendy. Na parkiecie nie pojawił się również Arkadiusz Soczewski, który całe spotkanie obejrzał z ławki rezerwowych. Absencje spowodowane były urazami - trener Major zdecydował się oszczędzać wymienionych zawodników przed zbliżającymi się meczami w fazie play off.

Faworyt spotkania - drużyna gospodarzy - zaczęła mecz bardzo spokojnie. Podopieczni Mieczysława Majora nie angażowali się w defensywę tak, jak przyzwyczaili do tego swoich fanów w bieżących rozgrywkach.

Wyraźne rozluźnienie zawodników Spójni wykorzystywali goście, którzy wygrali pierwszą kwartę 18:16. W drugiej kwarcie obraz gry nie uległ zmianie. Wrocławianie grali "swoje", Spójnia zaś starała się kontrolować przebieg spotkania. Dzięki nieco lepszej skuteczności gospodarze wygrali drugą odsłonę 14:10 i na przerwę schodzili prowadząc 30:28.

Trzecią kwartę meczu Spójnia zaczęła od bardziej agresywnej obrony, na którą goście nie potrafili znaleźć recepty, a ciężar zdobywania punktów wziął na siebie lider gospodarzy, Hubert Mazur. Po kilku Lider Spójni Stargard, Hubert Mazur / Fot. Paweł Majchrzakskutecznych akcjach snajpera stargardzian (w tym dwóch rzutach za trzy punkty) Spójnia prowadziła już różnicą 15 punktów (47:32). Od tego momentu gospodarze kontrolowali grę, wygrywając trzecią kwartę 24:10. W drugiej połowie trzeciej jak i całej ostatniej odsłonie spotkania trener Major dał możliwość "ogrania się" zawodnikom rezerwowym, co zaowocowało słabszą grą zespołu lidera tabeli II ligi.

Gracze obu drużyn popełniali wiele błędów w ataku, nie dziwi więc niewielka liczba zdobytych punktów w ostatnich 10 minutach spotkania, wygranych przez stargardzian 13:9. Ostatecznie Spójnia po przeciętnym widowisku pokonała OSSM 67:51.