Spójnia Stargard wygrywa w Pruszkowie

Świetny mecz w wykonaniu Spójni Stargard! W 15. kolejce I ligi koszykarze, beniaminek rozgrywek pewnie pokonał na wyjeździe zespół Znicza Pruszków 84:63.

Bohater meczu w Pruszkowie, Wiktor Grudziński / Fot. Paweł MajchrzakSobotnie spotkanie miało dla obu ekip spore znaczenie w kontekście walki o miejsce w pierwszej ósemce po zakończeniu sezonu zasadniczego i awansu do fazy play off.

Obie ekipy rozpoczęły mecz nerwowo, koszykarze Spójni niemal tradycyjnie zaczęli spotkanie od kilku strat. Jednak to goście szybciej opanowali nerwy i z minuty na minutę coraz bardziej przeważali na parkiecie. Stargardzianie głównie za sprawą Wiktora Grudzińskiego wygrywali walkę na tablicach, i po 10 minutach prowadzili 22:16.

Na drugą kwartę stargardzianie wyszli bez Mazura i Grudzińskiego. Spójnia pozostawała na prowadzeniu, które oscylowało w okolicy 6 punktów. Koszykarze Znicza próbowali odrabiać straty, na punkty Janavora Weatherspoona odpowiadali Mazur i Stokłosa. Silną bronią Spójni w II kwarcie okazały się rzuty z dystansu. Goście "z łuku" trafili czterokrotnie na pięć prób i na przerwę schodzili prowadząc 46:36.

Druga połowa meczu rozpoczęła się od mocnego uderzenia przyjezdnych. Gospodarze nie potrafili znaleźć sposobu na świetnie rzucających zza linii 6,25 m stargardzian. Podopieczni Mieczysława Majora systematycznie powiększali przewagę, która momentami wynosiła 17 "oczek". Choć pod koniec trzeciej odsłony meczu Znicz zniwelował część strat, po 30 minutach dość wyraźnie prowadzili goście 63:48.

W IV kwarcie goście kontrolowali przebieg spotkania, a kilkunastopunktowe prowadzenie stargardzian ani przez moment nie było zagrożone. Spójnia Stargard pewnie pokonała w Pruszkowie Znicz 84:63, odnosząc 10 zwycięstwo w sezonie 2009/10.

Już w poniedziałek stargardzianie rozegrają ostatnie spotkanie w bieżącym roku. W Łańcucie rywalami Spójni będzie miejscowy Sokół.

Znicz Pruszków - Spójnia Stargard 63:84 (16:22, 20:24, 12:17, 15:21)

Znicz - Weatherspoon 15, Czubek 12 (3x3), Nowak 12, Radwan 9 (3), Świderski 5 (1), Malewski 4, Briegmann 3, Suliński 3 (1).

Spójnia - Grudziński 18 (12 zbiórek), Mazur 14 (2x3), Stokłosa 12 (1x3, 7 asyst), Grzegorzewski 11 (2), Bodych 9, Soczewski 8, Koszuta 8 (6 zbiórek, 6 asyst, 5 przechwytów), Polowy 4.