Spójnia wciąż liderem

Po zwycięstwie 98:38 nad zespołem VB Leasing Siechnice Spójnia Stargard Szczec. pozostaje w dalszym ciągu na czele tabeli gr. B II ligi koszykówki.

/ Fot. Logo klubuPo ubiegłotygodniowej porażce w derbach z zespołem AZS Radex Szczecin stargardzianie mieli szanse na odbudowanie pewności siebie w spotkaniu z przedostatnim zespołem tabeli. Z racji różnic w potencjale obu zespołów trudno było spodziewać się wielkich emocji sportowych.

Spotkanie rozpoczęło się od serdecznego powitania i uhonorowania obecnego trenera VB Leasing i wieloletniego, zasłużonego dla stargardzkiego klubu zawodnika – Piotra Nizioła. W uznaniu zasług dla klubu kibice kilkukrotnie w trakcie meczu skandowali nazwisko Nizioła.

Występująca bez swojego kapitana Andrzeja Molendy oraz Kamila Piechuckiego Spójnia od początku spotkania postawiła rywalom wysoko poprzeczkę. Gospodarze szybko objęli prowadzenie i po pięciu minutach gry prowadzili już 14:2. Przy wysokim prowadzeniu gospodarze troszkę zwolnili tempo a pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 19:5 na korzyść stargardzkiej drużyny. Druga odsłona meczu rozpoczęła się od serii błędów po obu stronach, jednak po wprowadzeniu na parkiet przez trenera Majora Huberta Mazura, Spójnia odnalazła swój rytm gry a efektownymi wsadami popisywali się Mazur i Jerzy Koszuta (piękny alley oop po podaniu Michała Trypucia). Na przerwę gospodarze schodzili prowadząc już 39:16.

Druga połowa spotkania to całkowita dominacja lidera tabeli zarówno w ataku jak i w obronie. Mimo prób zmian w ustawieniu zespół trenera Nizioła nie był w stanie przeciwstawić się skutecznie grającej Spójni. III i IV kwarta rozpoczęły się w podobny sposób, od serii punktów zdobytych przez stargardzian a ku uciesze publiczności kolejnymi widowiskowymi zagraniami popisywali się koszykarze gospodarzy. Obie odsłony to prawdziwy nokaut gości – Spójnia wygrała je odpowiednio 29:12 i 30:10, odnosząc ósme zwycięstwo w obecnym sezonie na własnym terenie.

- Nie do końca jestem zadowolony z pierwszej połowy – powiedział po meczu prezes Spójni, Marek Kisio. Ważne żeby grać, żeby wygrywać i pokazywać koszykówkę na jak najwyższym poziomie. Nie ważne kto będzie naszym przeciwnikiem w play off. Chciałbym aby do I ligi awansował klub z naszego regionu i mam nadzieję, że będzie to Spójnia – odpowiedział zapytany o wymarzonego dla swojego klubu przeciwnika w fazie play off.

Mimo wysokiego zwycięstwa w grze gospodarzy po raz kolejny szwankowała skuteczność rzutów za 3 pkt. - jedynie 30 proc. rzutów zza linii 6,25 m znalazło drogę do kosza. Przed zbliżającym się play-off trener Major winien zwrócić na ten element gry uwagę swoim zawodnikom, gdyż może on zaważyć na ewentualnym awansie do I ligi.

Należy zwrócić uwagę na wspaniale dopingujących kibiców, którzy z meczu na mecz stają się wizytówką stargardzkiego klubu. Wspaniała atmosfera na trybunach Hali Miejskiej sprawia, że na mecze Spójni coraz więcej kibiców przychodzi wraz z całymi rodzinami.

Spójnia Stargard – VB Leasing Siechnice 98:38 (19:5, 20:11, 29:12, 30:10 )

Spójnia Stargard Szczeciński: M. Zarzeczny 16, Mazur 15, J. Koszuta 13, A. Soczewski 11, Ł. Grzegorzewski 10, P. Polowy 7, H. Ł. Bodych 7, W. Grudziński 7, M. Trypuć 5, K. Koziorowicz 5, G. Terlikowski 2

VB Leasing Siechnice: P. Kuciemba 11, Ł. Bartnicki 6, A. Cielma 6, D. Oswald 3, W. Kabat 2, K. Mańkowski 2, P. Mielczarek 2