Spójnia wygrywa mecz na szczycie

Ważne zwycięstwo stargardzkiej Spójni. Lider tabeli gr. B II ligi koszykarzy spotkał się w Tarnowie Podgórnym z miejscową Tarnovią – jednym z faworytów do walki o awans do I ligi.

/ Fot. Logo klubuKoszykarze Spójni zdawali sobie sprawę z wagi spotkania, dlatego też do wyjazdowego spotkania z Tarnovią przystąpili bardzo zmotywowani. Pierwsza kwarta spotkania to szczególnie popis gry zawodnika gości - Huberta Mazura, który w tej części meczu zdobył dla Spójni 12 punktów, dzięki czemu koszykarze lidera tabeli po pierwszych dziesięciu minutach meczu prowadzili 21:14.

Druga odsłona spotkania była już bardziej wyrównana. Po mocnym początku gości, gospodarze z czasem zaczęli odrabiać straty dzięki błędom popełnianym przez zawodników stargardzkiego klubu. Ozdobą tej części gry był bez wątpienia wsad Jerzego Koszuty.

Trzecia kwarta to już jednak prawdziwy nokaut gospodarzy. Faworyt spotkania pokazał swój potencjał, nie pozostawiając gospodarzom najmniejszych złudzeń co do ich szans na wywalczenie zwycięstwa w konfrontacji z podopiecznymi Mieczysława Majora. Stargardzianie wygrywając 25:8 praktycznie już przed ostatnią odsłoną zapewnili sobie zwycięstwo w meczu, dzięki czemu okazję do gry w czwartej kwarcie dostali gracze rezerwowi gości.

Spójnia wywiozła z Tarnowa Podgórnego ważne zwycięstwo 79:53 (14:21, 14:15, 8:25, 17:18), dzięki któremu wciąż ma najlepszy bilans spośród zespołów gr. B II ligi koszykarzy i realne szanse na zajęcie pierwszego miejsca w tabeli po sezonie zasadniczym. Na wyróżnienie za występ w spotkaniu zasługują Karol Nowicki – zdobywca 17 punktów dla gospodarzy oraz zawodnicy gości – Hubert Mazur (26 pkt., w tym 4x3.), Arkadiusz Soczewski (19 pkt.) oraz Kamil Piechucki (11 asyst). Na uwagę zasługuje wysoka skuteczność gości w rzutach z gry (74 proc.) oraz lepsza niż w ostatnich spotkaniach skuteczność rzutów zza linii 6,25 (40 proc.). 100 proc. skuteczność w obu elementach gry zanotował Wiktor Grudziński (Spójnia).

Statyski spotkania oraz tabela gr. B II ligi koszykarzy.