Facebook Google+ Twitter

Spojrzenie Jana Pawła II

Dziś mija 30 lat od wyboru kardynała Karola Wojtyły na zwierzchnika kościoła rzymskokatolickiego. Jan Paweł II jest z nami. 7 czerwca 1999 roku Papież Jan Paweł II odwiedził Bydgoszcz. Było to ogromnie doniosłe wydarzenie w życiu miasta, do którego przygotowywaliśmy się bardzo starannie...

Kościół sięgający nieba. / Fot. Cezary KrysztofiakW związku z wykonywaną w tym czasie pracą brałem udział w przygotowaniu oprawy muzycznej wizyty Papieża na bydgoskim lotnisku. Ponieważ działaliśmy w tak zwanej pierwszej strefie bezpieczeństwa już około drugiej w nocy mimo deszczu i zimna zaczęliśmy prace.

Nad ranem wypogodziło się, wyszło słońce za chmur i zrobiło się nawet upalnie. Przebywanie w pierwszej strefie miało cały szereg niedogodności, ale też jedną zaletę. Liczyłem, że uda mi się zobaczyć Papieża z niewielkiej odległości. Co prawda nie znajdowałem się od frontu ołtarza ale raczej na jego zapleczu jednak całkiem blisko tylnego wejścia do pomocniczych obiektów. Papież musiał tędy przechodzić.

Oczywiście takich osób jak ja było całkiem sporo. Do tego pracownicy ochrony, służby kościelne, bezpośrednia obsługa dostojnego gościa. Gdy kolumna pojazdów wioząca Jana Pawła II zbliżyła się do zaplecza ołtarza nie udało się mi zająć szczególnie bliskiego miejsca. Byłem trochę rozczarowany.

Gdy Papież wysiadł z samochodu wspiąłem się na palce by choć zza pleców stłoczonych ludzi zobaczyć na własne oczy Ojca Świętego. Papież idąc wolno te kilka metrów zatrzymał się przez chwilę. Uniósł wzrok na otaczających go ludzi.

Miał trochę zmęczoną twarz, ale spojrzenie jasne i pogodne pełne miękkiej dobroci. To niesamowite, ale nasze spojrzenia na moment się spotkały. Nagle ja zupełnie nikt w tym tłumie poczułem jakby mnie dotknął.

Już dawno znikną za drzwiami ołtarza, a ja do dziś czuję to spojrzenie. Wiem, to epizod jakiego doznały miliony ludzi na świecie. Może jednak właśnie dlatego jest taki ważny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ . Te kilka zdań jest takie piękne. Nasz papież sprawiał że każdy czuł się wyjątkowy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.