Facebook Google+ Twitter

Spokojny 17. finał WOŚP

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-12 16:04

Prawie 33 miliony złotych zebrano podczas 17. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jurek Owsiak poinformował, że wczorajszy dzień minął bardzo spokojnie, a policja odnotowała tylko 62 dwa przypadki ataków na wolontariuszy.

Jurek Owsiak powiedział, że Fundacja WOŚP wyznaczyła 18 ośrodków onkologicznych, do których trafi sprzęt medyczny. Ponadto zamierza udzielić wsparcia ośrodkom podstawowej opieki zdrowotnej oraz wesprzeć ośrodki hematologii dziecięcej, poprzez zakup najbardziej potrzebnego sprzętu.

Jak poinformował Owsiak, Fundacja planuje stworzyć minimum trzy miejsca, w każdym województwie, do których trafi sprzęt. Kierujący Orkiestrą powiedział, że jeszcze nie ma planów na 18. finał. Dodał, że Fundacja czeka na listy z propozycjami. Owsiak poinformował, że na jesieni będzie już wiadomo, na co zbierane będą pieniądze.

Zaznaczył, że Orkiestra chce wspierać medycynę z "najwyższej półki", która dotyczy kilkudziesięciu szpitali w Polsce. Pomysłodawca imprezy powiedział, że Fundacja zamierza pomagać takim dziedzinom jak onkologia i diagnostyka.

Jurek Owsiak podkreślił, że Orkiestra nie zamierza już masowo kupować inkubatorów; tym - jak zaznaczył "niech zajmie się państwo".

Pod koniec lutego będą ogłoszone publicznie wyniki z 17. finału.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.