Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

33758 miejsce

Spółdzielnie utrudniają wykup mieszkań

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2007-08-13 09:36

Do prokuratur trafiają kolejne doniesienia na szefów spółdzielni, utrudniającym lokatorom składanie wniosków o uwłaszczenie ich mieszkań.

Między innymi o tym mówił w czasie spotkania z mieszkańcami Mysłowic Janusz Tarasiewicz z Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców. –
Dociera do nas coraz więcej skarg – mówi Tarasiewicz. – Najwięcej uwag zgłaszanych KZLiS pada pod adresem spółdzielni "Jas-Mos" i Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej z Jastrzębia. Pierwszy taki wniosek do Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach wpłynął cztery dni temu. Dotyczył Mysłowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Lokatorzy zarzucają władzom SM, że utrudniają postępowanie, żądając m.in. podpisywania protokołu uzgodnień, który ma być załącznikiem do zawartego w przyszłości aktu notarialnego. Podejrzany jest też obowiązek dostarczenia zaświadczenia o niezaleganiu z czynszem, choć te dane spółdzielnia ma w swoich komputerach.

W spotkaniu uczestniczył też poseł Grzegorz Tobiszowski, sprawozdawca znowelizowanej ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych. Przybyło kilkaset osób.

- Jestem zdumiony, że przygotowano wniosek z tyloma punktami. Uczestniczyłem w zebraniach w całej Polsce i spotykam się z tym pierwszy raz. Wniosek powinien być prosty. Zawierać dane piszącego, informacją o chęci przekształcenia własności mieszkania i podpis - mówił im Tobiszowski.
(kpb)


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.