Facebook Google+ Twitter

Społeczeństwo poprosiło PiS o zorganizowanie marszu?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-10-04 17:04

PO, PiS i LPR zapowiedziały marsze poparcia dla swojej polityki na ten sam dzień. Kazimierz Marcinkiewicz zaapelował, by zrezygnowały z manifestacji. Żadne z ugrupowań nie zamierza odpuścić.

PiS nie chce zrezygnować z wiecu poparcia, który ma się odbyć w Warszawie, w najbliższą sobotę. Zaapelował o to pełniący obowiązki prezydenta Warszawy Kazimierz Marcinkiewicz.

Przypomnijmy, że apel Kazimierza Marcinkiewicza skierowany był także do pozostałych dwóch partii (PO i LPR), które także tego dnia chcą zorganizować marsze w stolicy. Uprzednio były premier wyraził zgodę na ich organizację, teraz jednak zmienił zdanie, argumentując to względami bezpieczeństwa.

Wiec poparcia dla Jarosława Kaczyńskiego ma być, zdaniem przewodniczącego klubu parlamentarnego PiS Marka Kuchcinskiego, kontynuacją tego, co rozpoczęto w Gdańsku. Twierdzi on, że o wiec poprosiło samo społeczeństwo, a jemu nie można odmawiać.

Wcześniej Hanna Gronkiewicz-Walz i Wojciech Wierzejski z PO zapowiedzieli, że nie zamierzają rezygnować ze swoich marszów. Kandydatka PO na prezydenta Warszawy stwierdziła, że ich marsz nabiera charakteru opozycyjnego w stosunku do tego, co robi rząd. Natomiast LPR uznała, że może zrezygnować ze swojej manifestacji tylko wtedy, gdy zrezygnują PO i PiS. Poseł Wojciech Wierzejski zaprosił Kazimierza Marcinkiewicza do udziału w "Marszu Białej Róży" i zapowiedział, że w manifestacji tej weźmie udział około 11 tys. zwolenników LPR.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

TO nie moj jezyk-ale muszeile % 5 no 10 aR E S Z T A to szara masa ciemny narod ktorym chorzy na wladze zamierzaja rzadzic... do konca swiata i 1 dzien dluzej !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.