Facebook Google+ Twitter

Społecznie odpowiedzialny biznes w Polsce

31 marca Forum Odpowiedzialnego Biznesu opublikowało raport "Odpowiedzialny biznes w Polsce 2010 r. Dobre praktyki". To kolejna inicjatywa tej organizacji, która wspiera CSR w Polsce. Ale czym właściwie jest odpowiedzialny biznes?

 / Fot. Forum Odpowiedzialnego BiznesuCSR (Corporate Social Responsibility) to sposób zarządzania organizacją, polegający na uwzględnianiu interesów społecznych w strategi rozwoju firmy. Każde przedsiębiorstwo, bez względu na jego wielkość czy przychody, może budować pozytywne relacje z interesariuszami. Wynika to z prostego założenia, że żadna organizacja nie działa w próżni, ale w szerokim kontekście społecznym.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcy

Interesariusze to wszystkie grupy społeczne, na których firma oddziałuje poprzez swoją działalność. Jednocześnie grupy te wpływają na sukces rynkowy przedsiębiorstwa. Najbardziej klasycznymi przykładami są pracownicy, klienci, dostawcy, akcjonariusze, społeczność lokalna, rząd oraz władze lokalne, jak również środowisko naturalne. Zadaniem odpowiedzialnej firmy jest nawiązywanie z nimi pozytywnych relacji np. poprzez program wolontariatu pracowniczego, otwieranie firmowych przedszkoli, prowadzenie działań w zakresie edukacji i dbałości o przyrodę.

Jak pokazuje przywołany przez mnie raport, polskie firmy z roku na rok coraz częściej są zainteresowane prowadzeniem działań społecznie odpowiedzialnych. Rośnie również aktywność małych i średnich przedsiębiorstw, które w przeszłości z uwagi na niski poziom świadomości oraz brak środków nie angażowały się w działania CSR.

Raport dostępny jest za darmo na stronie Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

jk
  • jk
  • 07.09.2011 23:55

KorupcjaPO:Rybińskiego,Arłukowicza,Kluzik,Rosatiego,posłów SLD,PJN,...?-WYNIKI WYBORÓW : PIS-39% ,PO-27% ,SLD-4,5%, PSL-4,5% ,PJN-0,1% ,pozostałe partie po 0,2% ,nie pójdzie 13% ...plotkują studenci - Goebbelsowskie zasady NIESIOŁA? - chyba wyrzucą go z PO jak POligłupa ...BRUTALNY ATAK POLITYCZNY : SLD,PO,PSL na około 9 ml. WYBORCÓW PIS .Po co było tak długo terminami manipulować - Po co te kłamstwa?-SKANDAL,HIPOKRYZJA,CYNIZM,TOTALNA KOMPROMITACJA mówią ludzie -Kalisz, posły komisji SLD,PSL,POligłupy przed TK ? -czy nie dość hipokryzji i kłamstw ? i komentarzy pseudo - mediów i zapraszanych ludzi z PZPR ? BLIDA sama popełniła samobójstwo to wielokrotnie stwierdziła prokuratura -czy bała się sypać KOLESI? Obwinianie SAMOBÓJSTWEM premiera KACZYŃSKIEGO i eurodeputowanego parlamentu ZIOBRĘ to ABSURD i SKANDAL-zakrawa na PARANOJĘ? mówią także studenci "Wolała się sama zastrzelić niż czekać w areszcie na kawałek sznurka i pomocną dłoń do powieszenia się ?" - pisze jeden z internautów , inny -"Szanowny Pan Poseł kalisz powinien najpierw zmienić dietę bo ona jak się okazuje dotychczasowa dieta zdaje sie mieć wpływ na nie tylko na jego tuszę. A tak przy okazji jak on wyjaśnił fakt, że niewinna niczym lilija B.Blida strzela sobie w łeb ot tak, bo ma być przesłuchana ? Nikt jej nie nawet nie aresztował miała być ZATRZYMANA (a to różnica). Czego się bała - chyba nie Władców Mordoru (strasznych Ziobrów i Kaczyńskich) bo w to chyba tylko czytelnicy Gazetki Wyborowej mogli by uwierzyć (tylko pseudo - media mogą w to wierzyć). Czy nie bała się przypadkiem długich rąk mafii węglowej i ludzi z nią związanych z którymi miała kręcić lody ? ",osiągnięcia (NIE)rządu-totalna kompromitacja,ściema ,pijar,...PO,PSL -tylko KACZYŃSKI i PIS wygrywając wybory może URATOWAĆ POLSKĘ-KACZYŃSKI premierem,a PIS samodzielnie RZĄDZI-45% wyborców.PRZYSTAWKI SL,SLD,PJN poza sejmem.Boją się PRAWDY prof. GILOWSKIEJ w DEBACIE EKSPERCKIEJ(jest zgodne z prawem)-chcą jej ZAMKNĄĆ USTA-poprzez szantaż?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.