Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Społeczny Rajd Rowerowy w Warszawie dla dzieci z autyzmem

Magdalena Wróbel
Magdalena Wróbel
Logo Fundacji SYNAPSIS
Logo Fundacji SYNAPSIS Fundacja SYNAPSIS
16 maja, w Warszawie, odbędzie się Społeczny Rajd Rowerowy, organizowany przez Fundację Synapsis. Celem jest promocja wiedzy na temat autyzmu i uzmysłowienie wyłączenia społecznego osób z autyzmem. Rajd organizowany jest już po raz trzeci.

Trasa rajdu liczy 10 km. Start zaplanowano na godz. 14. Rozpocznie się na Polu Mokotowskim. Następnie rowerzyści przejadą przez pl. Unii Lubelskiej, aleją Szucha, przez pl. Trzech Krzyży, Rondo ONZ, ulicą Marszałkowską i Al. Niepodległości.

Udział w imprezie jest bezpłatny. Wystarczy się zarejestrować - przez internet na stronie rajdu bądź bezpośrednio w dniu rajdu, w punkcie rejestracyjnym, na Polu Mokotowskim (rejestracja uczestników od godz. 11.30 do godz.13.00). Aby wziąć udział w zabawie należy mieć rower, ewentualnie rolki, deskorolkę, a także dobrą kondycje i pozytywną energię.

SYNAPSIS w Wilczej Górze - pierwsze w Polsce przedsiębiorstwo dla osób z autyzmem. Dziś firma zatrudnia 24 dorosłe osoby z autyzmem. Na przybyłych czekać będą atrakcje - koncert zespołu Bębny Nie-dzielą. Wystąpią także Paula Chodkowska, Jakub Piszek i Grzegorz Degtuch. Źródło: niepelnosprawni.pl

Autyzm jest to biologicznie uwarunkowane zaburzenie rozwoju dotyczące rozwijającego się mózgu.Dotąd nie odkryto sposobów pozwalających na rozpoznanie autyzmu w chwili przyjścia dziecka na świat, ponieważ diagnoza tej choroby opiera się na ocenie wzorców zachowania, pojawiających dopiero pomiędzy 18 miesiącem a trzecim rokiem życia dziecka. Czasami po okresie całkowicie prawidłowego rozwoju, dziecko zdaje się wycofywać lub tracić nabyte umiejętności.

Powody takiego stanu nie są w pełni znane, lecz rzecz jasna powodują, że w rodzinach tych rodzi się głęboka rozpacz i przygnębienie. Rodziny dziecka autystycznego potrzebują wsparcia, aby móc zajmować się dzieckiem tak szybko, jak tylko pojawią się trudności i gdy zostanie postawiona diagnoza. Jedynie wcześnie podjęta nauka oraz terapia może zapobiec powstaniu wielu wtórnych skutków tego zaburzenia oraz maksymalizować możliwości uczenia się i rozwoju dziecka.

Autyzm może powodować trudności w trzech obszarach społecznych:
- Rozumienie relacji społecznych i emocjonalnych
- Trudności w porozumiewaniu się
- Ograniczone wzorce zachowania i zainteresowań

Autyzm nie jest chorobą uleczalną, lecz istnieją metody które pozwalają na poprawienie codziennego życia dzieci dotkniętych tym schorzeniem. Odpowiednio dobrane programy terapeutyczne pozwalają na rozwijanie
możliwości uczenia się, komunikacji i relacji z innymi, a jednocześnie ograniczają nasilenie i częstość występowania zachowań destrukcyjnych. Najwięcej korzyści daje jak najwcześniejsza interwencja. Źródło: synapsis.waw.pl

Fundacja SYNAPSIS
Jej misją jest niesienie profesjonalnej pomocy dzieciom i dorosłym osobom z autyzmem i ich rodzinom oraz wypracowywanie systemowych rozwiązań, które poprawią jakość ich życia.

Działalność fundacji obejmuje:
-diagnozę, terapię, edukację oraz rehabilitację dzieci i dorosłych osób z autyzmem,
-kompleksowe wspieranie rodzin osób z autyzmem,
-przygotowanie do pracy osób dorosłych z autyzmem,
-poradnictwo prawno-organizacyjne i merytoryczne w zakresie problematyki autyzmu,
-rzecznictwo interesów osób z autyzmem,
-budowanie systemu pomocy osobom z autyzmem w Polsce,
-upowszechnianie możliwości rozwiązywania problemów autyzmu i promowanie działalności Fundacji.

Istnieje możliwość przekazania 1% podatku na rzecz fundacji. Aby ,to uczynić wystarczy w swoim zeznaniu podatkowym w odpowiedniej rubryce wpisać nr KRS 0000045919. Strona: Fundacji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grupę krwi u człowieka można zmienić, to przełom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto