Facebook Google+ Twitter

Społeczny Rajd Rowerowy w Warszawie dla dzieci z autyzmem

16 maja, w Warszawie, odbędzie się Społeczny Rajd Rowerowy, organizowany przez Fundację Synapsis. Celem jest promocja wiedzy na temat autyzmu i uzmysłowienie wyłączenia społecznego osób z autyzmem. Rajd organizowany jest już po raz trzeci.

Logo Fundacji SYNAPSIS / Fot. Fundacja SYNAPSISTrasa rajdu liczy 10 km. Start zaplanowano na godz. 14. Rozpocznie się na Polu Mokotowskim. Następnie rowerzyści przejadą przez pl. Unii Lubelskiej, aleją Szucha, przez pl. Trzech Krzyży, Rondo ONZ, ulicą Marszałkowską i Al. Niepodległości.

Udział w imprezie jest bezpłatny. Wystarczy się zarejestrować - przez internet na stronie rajdu bądź bezpośrednio w dniu rajdu, w punkcie rejestracyjnym, na Polu Mokotowskim (rejestracja uczestników od godz. 11.30 do godz.13.00). Aby wziąć udział w zabawie należy mieć rower, ewentualnie rolki, deskorolkę, a także dobrą kondycje i pozytywną energię.

SYNAPSIS w Wilczej Górze - pierwsze w Polsce przedsiębiorstwo dla osób z autyzmem. Dziś firma zatrudnia 24 dorosłe osoby z autyzmem. Na przybyłych czekać będą atrakcje - koncert zespołu Bębny Nie-dzielą. Wystąpią także Paula Chodkowska, Jakub Piszek i Grzegorz Degtuch. Źródło: niepelnosprawni.pl

Dzieci autystyczne, podopieczni katowickiego Zespołu Szkół Specjalnych / Fot. PAP/Andrzej GrygielAutyzm jest to biologicznie uwarunkowane zaburzenie rozwoju dotyczące rozwijającego się mózgu.Dotąd nie odkryto sposobów pozwalających na rozpoznanie autyzmu w chwili przyjścia dziecka na świat, ponieważ diagnoza tej choroby opiera się na ocenie wzorców zachowania, pojawiających dopiero pomiędzy 18 miesiącem a trzecim rokiem życia dziecka. Czasami po okresie całkowicie prawidłowego rozwoju, dziecko zdaje się wycofywać lub tracić nabyte umiejętności.

Powody takiego stanu nie są w pełni znane, lecz rzecz jasna powodują, że w rodzinach tych rodzi się głęboka rozpacz i przygnębienie. Rodziny dziecka autystycznego potrzebują wsparcia, aby móc zajmować się dzieckiem tak szybko, jak tylko pojawią się trudności i gdy zostanie postawiona diagnoza. Jedynie wcześnie podjęta nauka oraz terapia może zapobiec powstaniu wielu wtórnych skutków tego zaburzenia oraz maksymalizować możliwości uczenia się i rozwoju dziecka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

beatboxer uważam , że nie masz racji. ..artykuł jest dobry. Dlaczego niby autorka miała się skupic na Masie zamiast na dzieciach, o których mowa? Ważniejszy jest cel akcji a nie to, kto jest organizatorem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie podaje tych wszystkich szczegółów o których Pan pisze w swoim komentarzu ze względu na to że chciałam poinformować ludzi że jest coś takiego jak Masa i pokazać jak ważny jest w niej udział ze względu na to jak trudną chorobą jest autyzm.

Komentarz został ukrytyrozwiń

artykuł w zasadzie nijaki... czemu nie piszesz o poprzednich dwóch Masach? jakie były osiągnięcia, czy były jakies trudności, jak wypalił sam przejazd? Czemu wiecej piszesz o chorobie jaką jest autyzm niż o samym rajdzie? Czemu nie wypisujesz wszystkich (dwóch) głownych organizatorów?

inicjatywa Masy na Autyzm jest jak najbardziej na plus!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.04.2009 14:03

Cóż mam powiedzieć więcej ! Oby więcej !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.