Facebook Google+ Twitter

sponsorujwalke.pl - nowy sposób marketingu sportowego

Przemek Saleta jako pierwszy sportowiec w Polsce korzysta z innowacyjnej metody dotarcia do sponsorów. Przy współpracy z Agencją Chariot i Grupą Menu powstał serwis sponsorujwalke.pl, dzięki któremu szansę na zostanie sponsorem ma każdy

Przemysław Saleta / Fot. chariot
Sponsorem Przemka Salety mogą zostać nawet małe firmy nieposiadające dużych budżetów reklamowych. Jest
pierwszy taki projekt w historii marketingu sportowego w naszym kraju.

Celem akcji jest wyłonienie Sponsora Głównego i dwóch Sponsorów Dodatkowych Przemka Salety podczas zbliżającej się walki z Andrzejem Gołotą. Nastąpi to dzięki sprzedaży powierzchni reklamowej na innowacyjnym serwisie.
Bogdan Węgrzynek MENU GROUP, Przemek Saleta i Jakub Rydwański Chariot - tworzą profesjonalny Team, który promuje pierwszą aplikację www.sponsorujwalke.pl, / Fot. Bogdan Węgrzynek
Serwis jest ogromną szansą dla małych przedsiębiorstw, instytucji, a nawet osób prywatnych na wypromowanie się, poprzez zostanie sponsorem Przemka Salety. Największą zaletą serwisu jest bowiem to, że podmioty zainteresowane sponsoringiem nie muszą angażować setek tysięcy złotych - na początku wystarczyło 5 zł, aby zaistnieć jako potencjalny sponsor. Po zakupie powierzchni reklamowej przez kolejne podmioty, jest ona dzielona proporcjonalnie na tyle części ilu jest sponsorów. Powierzchnie reklamowe poszczególnych sponsorów wyświetlone są w kolejności stosownej do wysokości wpłaconej przez nich kwoty.

Proces zostania sponsorem Przemka Salety jest bardzo prosty. Klikając przycisk "Sponsoruj" na stronie głównej serwisu przechodzi się do formularza, w którym należy podać podstawowe informacje o firmie, wgrać logotyp, który ma zostać umieszczony na stronie głównej serwisu i przejść do płatności. Ten sam sponsor może dokonywać transakcji wielokrotnie, zwiększając tym samym szanse na zostanie Sponsorem Głównym. Dokonując wpłaty maksymalnej wskazanej w serwisie kwoty, sponsor staje na czele akcji, aż do momentu dokonania transakcji przez kolejną firmę. Zakładając konto na serwisie, można zostać zapisanym do listy newslettera, który będzie informował o postępie akcji, a sponsorzy będą mogli podbić stawkę, zwiększając swoje szanse na znalezienie się w pierwszej trójce.
Przemysław Saleta pierwszy Polski Zawodowy Mistrz Europy w Boksie Zawodowym / Fot. arch. MenuGroup
Serwis sponsorujwalke.pl uruchomiony został 7 stycznia i potrwa do 16 lutego 2013 roku, do godziny 17:00. Firma, która wykupi największą powierzchnię reklamową zostanie Sponsorem Głównym, a dwie następne firmy Sponsorami Dodatkowymi. Ich logotypy pojawią się na wszystkich materiałach promocyjnych - na koszulce, ręcznikach i spodenkach, w których Przemek Saleta będzie walczył 23 lutego z Andrzejem Gołotą. Galę z udziałem Przemka obejrzą miliony osób. Będzie ona transmitowana przez telewizję, a na trybunach Ergo Areny zasiądzie komplet kilkudziesięciu widzów.

Nie trzeba czekać do końca akcji na jej efekty. Podejrzeć wszystkich sponsorów Przemka można w każdej chwili na stronie głównej sponsorujwalke.pl, gdzie ich grafiki opatrzone są odsyłaczami do stron internetowych.
Oprócz tego, każdy filmik zamieszczany na YouTube przez Przemka Saletę opatrzony jest logotypami sponsorów, którzy w momencie emisji filmu znajdują się na trzech pierwszych miejscach na serwisie sponsorujwalke.pl.

12 lutego o godz. 20:00 nastąpił przedsmak finału akcji - wyłonieni zostali trzej tymczasowi
sponsorzy. Z ich logotypami Przemek Saleta i trener Robert Złotkowski wystąpili podczas treningu medialnego, z którego relację zdały największe polskie media. Film i zdjęcia Przemka i Roberta w koszulce sponsorskiej były również zamieszczane na YouTube i Facebooku, na stronie "Saleta Trenuje".

Anna Figiel, Bogdan Węgrzynek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.