Facebook Google+ Twitter

Spór Jacka Kurskiego i TVN zakończy się w sądzie?

Wiele wskazuje na to, że w sądzie zakończy się spór Jacka Kurskiego i telewizji TVN. Chodzi o materiał, w którym dziennikarze pokazali europosłów, którzy podpisuj listę obecności, nie uczestniczą w pracach komisji, ale zarabiają ponad 300 euro.

Jacek Kurski / Fot. Jarosław Kruk / CC BY-SA 3.0Piątego kwietnia Maciej Knapik, dziennikarz programu "Tak jest" w telewizji TVN24 ujawnił, jak polscy europosłowie zarabiają ponad 300 euro za jeden podpis na liście obecności komisji ds. Unii Europejskiej naszego parlamentu. Stacja pokazała, jak europarlamentarzyści podpisują listy i albo w ogóle nie biorą udziału w posiedzeniu, albo przebywają na sali tylko kilka minut. Wśród przyłapanych europosłów byli między innymi Marek Migalski (PJN), Marek Siwiec (SLD) i Jacek Kurski z PiS-u.

Ten ostatni uznał, że materiał jest nierzetelny i zagroził stacji pozwem. "Oświadczam po konsultacji z prawnikami, że jeśli TVN 24 nie sprostuje nieprawdziwych informacji na mój temat skieruję przeciwko tej stacji pozew o ochronę dóbr osobistych. Właśnie przez takie kłamliwe zohydzanie mojej osoby przez niektóre media znalazłem się na liście proskrypcyjnej pewnego całkiem zdrowego na umyśle osobnika, który w październiku ub. roku zamordował w Łodzi niewinnego człowieka. Tylko dlatego, że chciał zabić kogoś z PiS. Najlepiej Kaczyńskiego, Ziobrę albo Kurskiego. Coś mi mówi, że mógł oglądać dużo TVN-u" - napisał w swoim oświadczeniu Jacek Kurski.

Europoseł PiS tłumaczy, że spóźnił się na posiedzenie komisji, ponieważ w ostatniej chwili zmieniono jej harmonogram (24 godziny przed posiedzeniem). Podpisując listę i wchodząc na salę nie wiedział, że sesja będzie trwała jeszcze tylko kilka minut. - Umieścili mnie panowie wspólnie z panami, którzy w ogóle nie weszli na komisję, tylko się podpisali i poszli, inni mówili nieprawdę - zwracał się do autorów programu europoseł.

Zdaniem autorów, materiał jest rzetelny i zgodny z prawdą. Kamera stacji obserwowała "listę obecności" podczas sześciu posiedzeń: 16,17 i 18 marca oraz 30, 31 marca i 1 kwietnia. Europoseł był tylko na dwóch, a nie jak twierdzi na wszystkich.

Dzisiaj rano swoje oświadczenie w tej sprawie wydała telewizja TVN, która wezwała europosła "do powstrzymania się od absurdalnych oskarżeń łączących telewizję z zamordowaniem działacza Prawa i Sprawiedliwości w Łodzi".

Jak napisał w oświadczeniu rzecznik TVN Karol Smoląg, telewizja nie zdecydowała się jeszcze na skierowanie sprawy do sądu, bo nie chce dać się uwikłać w kolejny spektakl polityczny. "Ubolewamy, że Jacek Kurski obawiając się krytyki za materialną zachłanność, pozwalającą mu bez zażenowania pobrać wysoką dietę za kilkuminutowy pobyt na posiedzeniu komisji sejmowej, atakuje nas używając języka nienawiści i insynuacji. Jeśli cokolwiek mogło i może wpływać na narastanie agresji w Polsce, to właśnie taki język, jakiego używa Kurski" - napisał w
oświadczeniu Karol Smoląg.

Część z przyłapanych przez "Tak jest" na podpisywaniu listy i nieuczestniczeniu w pracach komisji zadeklarowało przekazanie zarobionej kwoty na rzecz organizacji charytatywnych. Jacek Kurski powiedział, że jeśli komuś przekaże pieniądze to będzie to Radio Maryja.

Nie czekaj, zgłoś się! Trwa konkurs Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

qq
  • qq
  • 03.11.2011 15:41

-ćpają?Ziobro,Kurski,Cymański,...(ziobryści)- ZGŁUPieli?-muszą przeprosić : J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS - DOŚC ich GŁUPICH ciągłych wystąpień w mediach. Woda sodowa UDERZYŁA PARLAMENTARZYSTOM UE do głowy? jak pOSŁOM? PJN-u (ZDRAJCOM: wyborców premiera,prezesa PIS-u J.KACZYŃSKIEGO).PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS. Nadzieją POLAKÓW jest MĄDROŚĆ,a nie GŁUPOTA niektórych członków PIS - jeżeli chcą w MEDIACH : MIESZAĆ ,dzielić,... to lepiej ODEJŚĆ SAMEMU z PIS niż PODZIELIĆ los PJN-u!Wyborcy PIS-u DOMAGAJĄ się natychmiast przestania : DYSKUTOWANIA w mediach na temat rozliczeń europosłów ,a także obecnych posłów PIS-u , aby NIE dawać mediom PODSTAW do :mataczania ,plotek,... co do ROZŁAMU w PIS-ie. DOŚĆ ŻAŁOSNYCH występów w mediach-przestańcie DYSKUSJI na ich temat, NIE wyrzucajcie ICH z parti -jak NIE ZMĄDZEJĄ i nie przeproszą WYBORCÓW PIS - to SAMI ODEJDĄ bo NIKT ich nie wybierze .WYNIK PIS-u b.dobry, BYŁBY znacznie LEPSZY, gdyby europosłowie BARDZIEJ WSPIERALI J.KACZYŃSKIEGO i PIS w wyborach .Dać im CZAS na PRZEMYŚLENIA - czy chcą: DZIAŁAĆ dla DOBRA partii PIS i w niej ZOSTAĆ - nie DAWAĆ POŻYWKI mediom, które są nieprzechylne J.KACZYŃSKIEMU i PIS.Media zapraszają do dyskusji PRZEWAŻNIE LUDZI - ŻLE ŻYCZĄCYCH PIS-owi.Za całe zamieszanie w mediach odpowiedzialni są europosłowie i posłowie z PIS - NIE wiadomo dlaczego dają się PODPUSZCZAĆ mediom - dziwią się WYBORCY PIS . TYLKO od SKRUCHY , SZYBKIEGO wyciszenia w mediach i od zmiany ZACHWANIA europosłów i innych posłów zależy czy PIS będzie dalej ICH PARTIĄ - czy WYBORCY J.KACZYŃSKIEGO i PIS-u WYBACZĄ im GŁUPOTĘ, błazenadę,rozruby w mediach, ... i TYLKO od WYBORCÓW PIS (a nie od nich samych) ZALEŻY czy ZAGŁOSUJĄ na nich w przyszłych wyborach parlamentarnych-ich dobry WYNIK -to w 90% zasługa głosujących na TIM J.KACZYŃSKIEGO. Na razie nie ZWRACAJMY na nich uwagi (ZLEKCEWAŻMY ich ) , nie KRYTYKUJMY ich,nie zaogniajmy w mediach ich "GŁUPOTY",może się WYCISZĄ i OPAMIĘTAJĄ-nie lepiej krytykować RZĄD?
Zgoda buduje,niezgoda rujnuje. Zakończcie spory-przeproście się.Dość dyskusji w mediach.Często MILCZENIE jest ZŁOTEM. Nie dajcie się PODPUSZCZAĆ MEDIOM(wyrwanym zdaniom),że"Ktoś coś z PIS-u powiedział lub napisał"-nim odpowiecie-zapoznajcie się najpierw z CAŁYM TEKSTEM!,aby nie wciskały wam KITU. WYNIKI WYBORÓW-tylko NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS .Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU),a za 4 lata (a może wcześniej) uważają ,że zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS nad: PO. PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS.
piszą internauci-"woda sodowa zaczyna uderzać do głowy, chyba jakiś obłęd ? pomieszanie zmysłów ;choroba zwana władzą trwa"."Kroi nam sie państwo bezprawia.Nie liczy się przepis konstytucji liczy się kretyński pomysł donka.Zamiast działać mając prezydencję schował się do mysiej dziury i czeka z swoim glupim pomysłem na jej koniec.Idą czteroletnie dla rządu wakacje.Ta banda niczego dla ludzi nie zrobi, co czlowiek bez HONORU to widac samozwaniec ,ma od kogo sie uczyc za miedza robia to samo .",""Polska to nienormalnośc" Chcieliście wnuczka? To go macie.", "I stało się. Wszyscy zgłupieli bo wygrał ten co rządził. Nie wiadomo co robić nawet ten co "wygrał" zdurniał. I znów problemy.","zlekceważył,olał i zakpił z prezydenta -sam zebrał rząd i zaczął działać - czy prezydent będzie ciągle ulegał zachciankom i codzienie innym(przeciwnym) WYMYSŁOM Tuska-WYGLĄDA NA TO ,że mimo,że miał 4 lata to premier NIE MIAŁ i NIE MA żadnej POLITYKI powołania NOWEGO RZĄDU.Premier sam siebie DESYGNOWAŁ co OBURZYŁO i ZASKOCZYŁO:prezydenta,wyborców, media,wszystkich POSŁÓW,... - KONFLIKT w PO to WALKA o JUŻ WCZEŚNIEJ OBIECANE STOŁKI posłom PO.Tusk POWODUJE: NAPIĘCIA,ŁAMANIE DOBRY OBYCZAI -to jakaś NIEZROZUMIAŁA i GŁUPIA ZABAWA w PIASKOWNICY"-nie znają konstytucji(konstytucjonalista PIOTROWSKI).Tusk przed wyborami OBIECAŁ WYBORCOM REKONSTRUKCJĘ RZĄDU ZARAZ PO WYBORACH i NATYCHMIASTOWE ROZPOCZĘCIE REFORM - znowu OSZUKAŁ

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 08.09.2011 09:47

I ponownie będzie pisowskie hau hau .. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Jacek Kurski powinien brać przykład ze swego brata a nie z Jarosława Kaczyńskiego wtedy może by miał lepszą pozycję wśród dziennikarzy i obserwatorów,a tak jest facetem zarozumiałym i zacietrzewionym z resztą swoich kolegów z PiSu którzy rzekomo mają zawsze rację i są prawdomówni ale w drugą stronę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mireczekb
  • mireczekb
  • 13.05.2011 23:44

Oj, tak. "Występy" panów Palikota, Niesiołowskiego, Wojewódzkiego, Majewskiego, Kuźniara, pani Olejnikowej mogły przyczynić się do łódzkiej tragedii. To wszystko było właśnie w TVN. Apeluję, bądźcie obiektywni, bo mogą znaleźć się jeszcze inni naśladowcy, zdrowi i nie całkiem, zdolni do takich czynów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poseł Kurski "Tylko dlatego, że chciał zabić kogoś z PiS. Najlepiej Kaczyńskiego, Ziobrę albo Kurskiego. Coś mi mówi, że mógł oglądać dużo TVN-u".
Po takich słowach życzę panu Kurskiemu dużo powodzenia w sądzie, bo to akurat może się skończyć odwrotnie do zamierzenia. Z drugiej strony to wolność słowa. Oj twardy orzech do zgryzienia będzie miał sąd.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Kowalski
  • Jan Kowalski
  • 09.04.2011 14:11

Członkowie PiS-u mili być "uczciwi do bólu" Okazuje się, że są raczej "obłudni do bólu"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Kurski znów polemizuje z obrazem. Ale ciemny lud tego nie kupi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.