Facebook Google+ Twitter

Spór o Adama Kokoszkę rozstrzygnie UEFA!

To miał być kolejny krok do wielkiej kariery Adama Kokoszki. Podpisał kontrakt z włoskim Empoli Calcio, lecz Wisła Kraków na to się nie zgodziła. Jedynym wyjściem w tej sytuacji było poinformowanie o sprawie UEFA, która rozstrzygnie sprawę.

Gdzie zagra Adam Kokoszka ? / Fot. Daniel Gołda/WislaKrakow.com2 lipca na oficjalniej stronie Empoli Calcio widniał news pod tytułem "Adam Kokoszka in azzurro", czyli "Adam Kokoszka w błękicie", co oznacza, że Polak podpisał kontrakt z włoskim klubem.

Ta wiadomość rozzłościła małopolskiego giganta, bowiem nikt nie wydał zgody na ten transfer. "Kokos" na przełomie maja i czerwca złożył pisemną prośbę o rozwiązanie umowy z klubem na podstawie 17. punktu regulaminu ("Prawo Webstera" - przyp. red.) Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej. Oznacza to, że reprezentant Polski może rozwiązać pięcioletni kontrakt z obecnym klubem po upływie trzech sezonów, jeżeli zapłaci kwotę równą dwuletnim zarobkom. Zarząd Wisły nie przyjął tego wniosku broniąc się tym, że zawodnik sześć miesięcy temu podpisał aneks do umowy, dzięki czemu trzyletni kontrakt jest rozpoczęty od nowa.

22-letni obrońca, za pośrednictwem klubu z Serie B, poprosił PZPN o swój certyfikat, bez którego nie może występować w oficjalnych spotkaniach. Bez tego dokumentu Adam Kokoszka nie będzie mógł grać oraz trenować w Empoli Calcio. Przez to klub narażony jest na wysoką karę finansowa, bowiem przez około dwadzieścia jeden dni Polak ćwiczył z nimi. Piłkarz też nie uniknie kary, ponieważ nie będzie mógł grać przez pewien czas w piłkę.

Wisła Kraków już raz wygrała taki spór. W 2003 roku Kalu Uche chciał grać w Ajaxie Amsterdam, ale krakowski klub nie wyraził na to zgody i zawiesił Nigeryjczyka na sześć miesięcy. Piłkarz z Afryki czegoś nauczył się po tej karze, bowiem z chęcią wrócił do gry w "Białej Gwieździe" i przeprosił kibiców za swoje aroganckie zachowanie.

Miejmy nadzieję, że ta sprawa nie skończy się tak samo jak z czarnoskórym pomocnikiem i Adam Kokoszka nie będzie musiał pauzować.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.