Facebook Google+ Twitter

Spór o "Asterixa"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-31 21:07

Rodzinny spór autora "Asterixa" z córką nabrał wymiaru ogólnonarodowego. Sprawa wyszła na jaw przy okazji odbywającego się w Angouleme we Francji największego festiwalu komiksu na świecie.

Albert Uderzo, współautor (razem z Rene Goscinym) "Asterixa" sprzedał wydawnictwu Hachette Livre 60 proc. kapitału Editions Albert-Rene, które miało prawa do wydawania albumów o przygodach słynnych Galów. Na czele wydawnictwa Editions Albert-Rene stoi jego córka Sylvie.

Sprzedaż wywołała atak furii z jej strony. Ojciec z córką nie rozmawiają ze sobą od miesiąca, wymieniają jedynie komunikaty prasowe.

Sylvie, do której należy też 40 proc. udziałów w domu wydawniczym publikującym komiksy "Asterixa" od ponad 30 lat nie rozumie dlaczego jej ojciec sprzedał większość praw Hachette włącznie z prawem do publikacji nowych albumów po jego śmierci. Jej zdaniem, to wina doradców finansowych, którzy się kręcą wokół ojca podszeptując mu fatalne rozwiązania.

Sylvie jest oburzona, że Asterix i wesoła kompania Galów dostali się w ręce Hachetta na kilka miesięcy przed zaplanowanymi na październik uroczystościami 50. urodzin Asterixa, a to związane jest z dopływem wielkich pieniędzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.