Facebook Google+ Twitter

Spór o człowieka Palikota

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-13 07:21

"Rzeczpospolita" pisze, że lubelska prokuratura - wbrew zaleceniom Prokuratury Krajowej - nie postawiła zarzutów jednemu z najbliższych współpracowników Janusza Palikota. Chodzi o Krzysztofa Łątkę, który w 2005 roku miał wpłacić przez podstawione osoby około 80 tysięcy złotych na kampanię posła PO. Do dziś jednak nie postawiono mu zarzutów. Szef lubelskiej prokuratury zaleceń z góry wysłuchał, ale się im nie podporządkował - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Gazeta pisze, że Jacek Radoniewicz przyjął uwagi Prokuratury Krajowej do wiadomości i przesłał jej odpowiedź, z której wynika, że nie widzi podstaw do stawiania zarzutów. Tak jak śledczy z Radomia, którzy prowadzą tę sprawę. W rozmowie z "Rzeczpospolitą" Radoniewicz przyznaje, że jest różnica ocen, ale ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła.

Prokurator krajowy Edward Zalewski wyjaśnia, że szef lubelskiej prokuratury jest niezależny i ma prawo do własnej oceny materiału dowodowego. Dodaje, że akta sprawy zostaną jeszcze raz przeanalizowane. "Jeśli uznam, że ocena dokonana przez Prokuraturę Apelacyjną w Lublinie jest błędna i wynika z innych przesłanek niż procesowe, wyciągnę odpowiednie konsekwencje" - zapowiada Edward Zalewski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.