Facebook Google+ Twitter

Spór o ostatnie zdjęcie Lecha Kaczyńskiego: "Zostałam okradziona"

"Nikomu nie dawałam zgody na publikację zdjęć, które zrobił mój ojciec, tym bardziej że nie było zgody prokuratury na ich upowszechnienie" - powiedziała "Naszemu Dziennikowi" Anna Seweryn-Wójtowicz, córka Wojciecha Seweryna, autora ostatniej fotografii Lecha Kaczyńskiego. Zdjęcie opublikowała "Gazeta Polska".

Sonda

Czy zdjęcie powinno być upublicznione?

 / Fot. Gazeta PolskaAnna Seweryn-Wójtowicz jest oburzona publikacją zdjęć wykonanych przez jej ojca, który zginął w katastrofie smoleńskiej. "Zostałam zdradzona i okradziona" - mówi "Naszemu Dziennikowi".

Ostatnie zdjęcie prezydenta Lecha Kaczyńskiego

Chodzi o fotografię Lecha Kaczyńskiego wykonaną przez Wojciecha Seweryna w czasie feralnego lotu, który zakończył się katastrofą 10 kwietnia 2010 r.

"Rozumiemy gorycz redaktorów, że to nie oni pierwsi opublikowali to zdjęcie. Nie upoważnia to jednak ich do skłócania rodzin smoleńskich i pisania nieprawdy." - napisał Tomasz Sakiewicz, naczelny "Gazety Polskiej" w swoim tekście pt. "Nie skłócajmy rodzin ofiar".

Sakiewicz twierdzi również, że Anna Seweryn-Wójtowicz zgodziła się na zamieszczenie zdjęcia w "Gazecie Polskiej". Według niego zrobiła to w rozmowie z nim.

"Wielokrotnie unikaliśmy zaczepek ze strony "Naszego Dziennika", który wobec nas zachowuje się po prostu nieetycznie, np. ukrywając informację, że kluby "Gazety Polskiej" są organizatorami uroczystości smoleńskich i marszów w obronie TV Trwam i wolności mediów." - czytamy w serwisie Niezależna.pl.

Profil autora na Google+

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (74):

Sortuj komentarze:

myNaród
  • myNaród
  • 04.07.2012 21:20

Grzegorz Wink 08.06.2012 17:16
ciekawą ocenę wystawiasz Powstańcom Warszawy, którzy też nie "logowali się" na gestapo a przyjmowali pseudonimy (dzisiaj nazywane nickami).
Antykomor był zalogowany i co? reżim tuska go wsadza do więzienia.

Takie doopolizy władzy jak ty zawsze będą się logować i występować pod nazwiskiem
bez bulu ale w nadzieji że władza zauważy i nagrodzi.
tacy jak ty są zdolni wołać "premierze, to ja grzegorz wink tu jestem, to ja panu rowa lizałem, to ja kopałem kaczyńskiego i te smoleńskie trupy.
pozdrów kowalczyk, też bohaterską działaczkę na odcinku doopolizusostwa

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kościelny
  • Kościelny
  • 03.07.2012 21:10

Długo ten knot tu bedzie jeszcze straszył? Autopromocja redaktorka.

Komentarz został ukrytyrozwiń
wesolek
  • wesolek
  • 17.06.2012 23:11

jeszcze ci malo ty chieno

Komentarz został ukrytyrozwiń
9666
  • 9666
  • 11.06.2012 23:00

@Kuba Uliasz

Życzę Ci synku, aby ktoś kiedy powiedział ci to samo, co ty teraz wypisujesz w temacie, o którym tylko zupełnie zbydlęcony i pozbawiony jakichkolwiek wartości moralnych człowiek jest w stanie wypowiadać się w taki sposób.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.06.2012 19:35

"mojsza niż twojsza" lepiej brzmi :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A niechże się Pan tak nie poświęca - nie mam obsesji na tym punkcie, żeby moja prawda była prawdziwsza.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Nowak
  • Jan Nowak
  • 08.06.2012 19:17

Marta Jenner Dzisiaj 18:49

szanowna Pani Marto.
wpadłem na króciutko bo przerwa w meczu. i cóż widzę?
otóż
1. nawet 1o Winków Pani nie pomoże wyjść z twarzą o ile ja tego nie zrobię
2. z Panią mam ten problem, że szanowna pani
a) albo przemilcza niewygodne fakty
b) albo odwraca sytuację
3) typowym zachowaniem dezinformatorów są również przekłamania albo wkładanie w usta przeciwnikowi słów których nie powiedzieli(przecież określiłem w stosunku do kogo zalogowani są rowolizami i z którymi poglądami muszą się zgadzać. chodzi o WYDAWCÓW).

a teraz o zachowaniu twarzy.
choć wszystko co do tej pory napisałem jest prawdą
cofam tę prawdę. nich Pani "prawda"będzie na wierzchu
niech chociaż ten jeden raz ma Pani rację

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Jan Nowak
Odwróćmy sytuację - proszę mi udowodnić, że takich komentarzy nie ma. Przyjemnej lektury.
@Grzegorz Wink
Zdaniem pana J.N. wszyscy zalogowani są ubezwłasnowolnionymi "d....lizami", niezdolnymi do wyrażania własnej opinii. Zachodzę w głowę, skąd się wobec tego biorą zażarte potyczki między zarejestrowanymi zwolennikami różnych opcji politycznych i światopoglądowych. Wydawca cierpi na rozdwojenie jaźni?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak dla mnie jest to (zresztą zupełnie pocieszne) "odwracanie kota ogonem". Oto ktoś twierdzi, że jego brak założenia konta wynika z chęci mówienia/pisania poglądów niepopularnych, których osobom zalogowanym nie wolno pisać bo są czymś tam przymuszani.
Czyli inaczej ów brak odwagi do uczciwego przedstawienia się jest tak naprawdę "walką o wolność wypowiedzi poglądów". :D Niezły żart.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Nowak
  • Jan Nowak
  • 08.06.2012 17:03

i jeszcze jedno
"Sakiewicz twierdzi również, że..."
czyli poprzednia, gzieś nieco wyżej w artykule też twierdził skoro teraz - twierdzi również.
i poczytaj sobie co to znaczy twierdzić