Facebook Google+ Twitter

Spór o Polskie Radio

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-07 11:20

Ministerstwo Skarbu uważa, że wakat na stanowisku członka Rady Nadzorczej Polskiego Radia, dezorganizuje działania spółki. Z tego właśnie powodu minister Aleksander Grad złożył wniosek do sądu o powołanie kuratora dla Polskiego Radia.

Rzecznik Ministerstwa Skarbu Maciej Wewiór zaznacza, że brak jednego członka Rady Nadzorczej dezorganizuje działania firmy. Jak mówi, to że Rada liczy w tej chwili ośmiu, a nie dziewięciu członków, sprawia, że nie może ona podejmować wiążących decyzji, prawie nie istnieje. Zdaniem rzecznika z tego właśnie powodu Minister Skarbu nie będzie mógł otrzymać sprawozdań finansowych spółki, a ona sama stanęła w obliczu paraliżu.

Przewodnicząca Rady Irena Kleniewska zrezygnowała z funkcji 30-go stycznia. Prezes Zarządu Polskiego Radia Krzysztof Czabański już wcześniej podkreślał, że mimo to, Radio funkcjonuje bardzo dobrze. Statut spółki najważniejsze decyzje powierza zarządowi. Ten jest w pełnym składzie i działa bez przeszkód. W zeszłym roku firma osiągnęła najlepszy wynik finansowy w swojej historii.

Prezes Czabański dodaje, że Ministrem Gradem kierują względy polityczne, a Ministerstwo Skarbu otrzymało wszystkie dokumenty na temat sytuacji finansowej spółki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.