Facebook Google+ Twitter

Spór o prowizje za wypłatę pieniędzy w okienku

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2006-10-18 07:56

Po wyroku Sądu Najwyższego, który uznał, że bank Millennium nie powinien pobierać opłaty za wypłatę gotówki z konta w oddziale banku, polscy bankowcy zastanawiają się czy nie znieść tych opłat.

– Rozważamy taką możliwość – przyznaje Piotr Gajdziński, rzecznik BZ WBK. – Decyzje jednak jeszcze nie zapadły, bo nawet nie znamy uzasadnienia sądu.

fot. Dziennik ZachodniPrzypomnijmy: klientka banku Millennium zarzuciła bankowi, że nie ma prawa pobierać dwóch złotych za pobranie pieniędzy w kasie banku skoro pobiera już opłatę za obsługę konta. Sąd zgodził się z taką argumentacją. Co przy tym bardzo ważne – Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zamierza wprowadzić zapis o takiej opłacie w banku Millennium na listę klauzul niedozwolonych. Nic więc dziwnego, że bankowcy poważnie rozważają możliwość zniesienia ograniczeń w wypłatach w oddziale banku. Sprawa nie jest jednak prosta.

– Jeśli zniesiemy opłaty za pobranie pieniędzy w kasie banku, to będą tworzyć się duże kolejki – twierdzi Gajdziński. – Tymczasem większość klientów oczekuje, że pracownicy oddziałów będą im doradzać, a nie załatwić najprostsze sprawy. Nie chcemy, by oddziały zamieniły się w kasy. Klienci naszego banku mają możliwość bezpłatnej wypłaty pieniędzy w bankomacie, który funkcjonuje praktycznie przy każdym oddziale – dodaje.

W ING BSK podkreślają, że dążą do tego, żeby coraz więcej klientów korzystało z ich usług przez Internet bądź telefon, bo to najmniej kosztuje i jest wygodniejsze. W oddziałach pracownicy mają przede wszystkim doradzać klientom w ich inwestycjach i przy udzielaniu kredytu. Bankowcy przyznają jednak, że nadal jest duża grupa klientów, która traktuje bank jak "skarbonkę". I to właśnie oni przychodzą najczęściej do oddziałów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 18.10.2006 09:25

PKO BP zarabia w sumie 7,90zł... Jeśli ktoś wypłaca z kasy banku płaci 2,50zł (chyba, że wypłaca powyżej 500zł to nic nie płaci). No i za prowadzenie ROR-u trzeba zapłacić 5.40zł... W dodatku w ramach poprawy obsługi klienta PKO czynne jest do 18:00 (dawniej do 19:00) a w soboty jest wogóle nieczynne (dawniej do 14:00)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.