Facebook Google+ Twitter

Spór pomiędzy Radiem Zet i RMF trwa. Teraz w Urzędzie Patentowym

Spór Radia Zet i RMF ma swoją kolejną odsłonę. Tym razem w Urzędzie Patentowym. Nadal nie wiadomo jak zakończy się sprawa.

Radio RMF złożyło w Urzędzie Patentowym wniosek o ochronę znaku towarowego "Wielka Kumulacja". Został on rozstrzygnięty na korzyść radia RMF FM. Urząd Patentowy udzielił prawa ochronnego w odniesieniu do słów "wielka kumulacja". Sformułowanie zostało bowiem uznane za słowny znak towarowy.

Decyzja, która zapadła 5 listopada, nie została jeszcze upubliczniona, ale w praktyce oznacza, że tylko RMF FM ma prawo do wyłącznego korzystania ze znaku towarowego - czytamy na stronie Wirtuqalnemedia.pl.

Mało tego - w praktyce oznacza to również, że sąd będzie musiał wziąć pod uwagę tę nową okoliczność w toczącym się procesie sądowym. Tak przynajmniej sądzi Maciej Brzozowski, szef PR grupy RMF.

Co o decyzji Urzędu Patentowego RP sądzi Radio Zet?


Przedstawiciel grupy Eurozet, Michał Aleksandrowicz uważa natomiast, że radio będzie nadal posługiwać się hasłem „Wielka Kumulacja” w zakresie dozwolonym prawnie. "Zetka" czeka również na oficjalną publikację decyzji Urzędu Patentowego.

Spółka Eurozet uważa, że wniosek złożony przez RMF FM ma bardzo szeroki i nieprecyzyjny zakres, i trudno dokładnie określić czego dotyczy prawo ochronne znaku towarowego „Wielka Kumulacja".

Michał Aleksandrowicz wyjaśnił również, że jeśli po zapoznaniu się z decyzją urzędu okaże się, że narusza ona prawa spółki Eurozet to będzie ona zaskarżana i firma będzie domagała się unieważnienia wydanej decyzji. Jednocześnie zapewnił, że ta sprawa nie ma żadnego związku z toczącą się sprawą przed sądem.

Przypomnienie:

Spór toczy się pomiędzy radiem RMF FM, a radiem Zet o to która ze stacji ma prawo używać słów "wielka kumulacja". Cały konflikt wywołał RMF FM, który jako pierwszy zaczął używać tego określenia na swojej antenie w odniesieniu do smsowej loterii. Sprawa ciągnie się od ponad roku. W październiku Sąd Apelacyjny uchylił zabezpieczenie tymczasowe i tym samym zezwolił radiu Zet na używanie sformułowania "wielka kumulacja". Była o tym mowa tutaj: Spór stacji radiowych -"Wielka kumulacja"

O dalszym rozwoju sprawy będziemy informować.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 18.11.2010 18:07

A co Wy sądzicie o przyznawaniu komukolwiek prawa wyłączności do czegokolwiek?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo fajnie napisane!SUPER!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dziękuję :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zuzanno brawo. Widzę że czujesz 'dziennikarskiego bluesa''. Świetna kontynuacja.Tak Trzymać.Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.