Facebook Google+ Twitter

Spór stacji radiowych. "Wielka kumulacja" jednak dozwolona

Jak informuje na swoich stronach internetowych portal Wirtualnemedia.pl Radio Zet wygrało z RMF FM przed Sądem Apelacyjnym i może bez przeszkód używać sformułowania "wielka kumulacja" w celu promocji stacji.

Sąd Apelacyjny uchylił tymczasowe zabezpieczenie w sprawie RMF FM kontra Radio Zet. Oznacza to, że "Zetka" może w odniesieniu do swoich działań promocyjnych (chodzi przede wszystkim o loterię sms-ową) używać sformułowania "wielka kumulacja". Poza tym postanowienie warszawskiego Sądu Apelacyjnego jest ostateczne, prawomocne oraz stanowi podtrzymanie wyroku Sądu Okręgowego z lipca bieżącego roku.

Spór pomiędzy stacjami radiowymi trwa już ponad rok, a jego ostateczne rozstrzygnięcie ma nastąpić w procesie cywilnym.

Przypomnijmy:

Chodziło o loterię sms "Wielka kumulacja". Na antenie stacji RMF konkurs pojawił się w styczniu bieżącego roku. Natomiast Zetka wprowadziła swoją loterię we wrześniu. Od tego czasu spółka RMF FM żądała od Radia Zet posługiwania się hasłem "wielka kumulacja".

Pozywający wnosił również o to, aby Radio Zet zaniechało wszelkiego kopiowania działań i pomysłów dotyczących kwestii programowych i promocyjnych. Ponadto RMF FM wnosił o wyemitowanie na antenie "Zetki" wyjaśnień związanych z zaistniałą sytuacją i wpłaty pół miliona złotych rekompensaty dla Fundacji Kultury.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Kumulacja to jest w LOTTO jutro 7 000 000 :)))) Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Zuzanno proszę z uwaga przeczytać to co napisałem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chodziło o to, że RMF FM jako pierwszy zorganizował konkurs "Wielka Kumulacja" (w styczniu b.r.) i używał tego hasła. Natomiast Zetka swój konkurs wprowadziła później. I także do jego reklamy używała określenia "wielka kumulacja". Gdy doszło do konfliktu - spółka RMF FM w swoim pozwie skierowanym do sądu wnosiła o to, aby, cytuję: Radio Zet zaprzestała używania na antenie stacji i w akcji promocyjnej określania prowadzonego przez nią konkursu jako "Wielka Kumulacja". Koniec cytatu.

Pozdrawiam serdecznie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Od tego czasu spółka RMF FM żądała od Radia Zet posługiwania się hasłem "wielka kumulacja". - nie rozumiem?:(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.