Facebook Google+ Twitter

Sport to zdrowie, a więc ruszajmy się

Mamy już artykuł motywacyjny, przepis na zdrową zupę, więc pora porozmawiać o sporcie. Chyba nie wierzyliście w bajki, że w odchudzaniu wystarczy dieta?

Nie masz po co codziennie wchodzić na wagę, możesz się tylko rozczarować, lepiej zostaw sobie to na jeden dzień tygodnia - wtedy może być dla ciebie przyjemnością! / Fot. wikipediaJak już wspominałam w poprzednim artykule, odchudzanie to ciężka praca. Najwyraźniej widać to na przykładzie sportu. Żeby efekty diety były widoczne, trzeba wzbogacić ją o aktywność fizyczną. Jedno bez drugiego nie istnieje, jedno z drugim się uzupełnia, oddzielnie nie powinny w ogóle istnieć. Żeby chudnąć musimy w organizmie wytworzyć ujemny bilans energetyczny, czyli mówiąc prościej – więcej kalorii musimy spalić niż zjeść.

Od dawna wiadomo, że najlepsze przy odchudzaniu są zajęcia aerodynamiczne, dzięki którym spalamy tłuszcz. Przyjmuje się, że aby stracić 1 kilogram tłuszczu, trzeba spalić aż 7 tysięcy kalorii. W tym artykule przedstawię kilka dyscyplin sportowych, którymi warto się zainteresować w trakcie odchudzania i jak prawidłowo im się oddać, żeby zrzucić zbędny balast. Pamiętaj, że nikt ci nie każe wchodzić do basenu, jeśli boisz się wody, ale jeśli uwielbiasz pływać – rób właśnie to!


Aerobik


Szczególnie popularny wśród kobiet, podobno najwięcej przyjemności sprawia praktykowany stadnie. Niestety, osobiście wolę praktykować go z płyty DVD, dość osobisty powód opisywałam już na łamach innego artykuł, tu nazwijmy go po prostu wstydem. Przeciętny, dorosły człowiek o masie 75 kg wykonując serię ćwiczeń powszechni uznanych za aerodynamiczne, w ciągu godziny jest w stanie spalić 375 kalorii. Ćwiczenia te uczą nas także koordynacji, bo spróbuj przez sześćdziesiąt minut wymachiwać rękoma i nogami w rytm muzyki.

Bieganie


Najlepsza forma odchudzania, błyskawiczne efekty, ale bardzo czasochłonna i wymaga inwestycji w porządne, sportowe obuwie. But powinien być z serii oddychającej, żeby cyrkulacja powietrza udaremniła wszelkie próby poparzenia sobie stóp, w grę wchodzi tylko bawełniana skarpetka, bo dobrze wchłania pot. Moja metoda na zmotywowanie się do biegania była bardzo prosta – kupiłam sobie dres, w którym dobrze wyglądałam. Pamiętaj że aby jak najwięcej schudnąć musisz biegać wolno. Dorosły człowiek o wadze 75 kg, który będzie pokonywał 1 km w ciągu 8 minut, jest w stanie spalić w ciągu godziny aż 608 kalorii. Jeszcze jakieś wątpliwości?

Jazda konna


Może budzić kwestie sporne, osobiście nie korzystam z tej formy aktywnej rozrywki. Zawsze wyobrażam sobie, jak po wejściu na konia, zwierzakowi rozjeżdżają się nogi… Podobno godzina jazdy konnej pomaga spalić 323 kalorie, także chyba warto dosiąść jakiegoś ogiera/klacz?

Jazda na rowerze


Podobnie jak bieganie jest to sport wymagający od nas największego wysiłku. Wspaniale rzeźbi nogi i pomaga w rozwoju mięśni pleców. Warto się na niego przesiąść bo oprócz wartości zdrowotnych ma także wiele zalet ekologicznych i łatwiej przedostać się nim przez korki. Bilans kaloryczny jest identyczny jak w przypadku opisywanego wcześniej biegania: człowiek o masie 75 kilogramów jeździ przez godzinę i traci 608 kalorii.

Pływanie


To jedna z najbardziej rozwijających dyscyplin sportowych, opór wody jest dla mięśni dodatkowym obciążeniem, co pozwala je znakomicie rzeźbić. Godzina pływania żabką dla osoby o wadze 75 kilogramów to utrata około 460 kalorii. Ze wszystkich znanych sobie sportów, ten sprawia mi najwięcej frajdy, chociaż preferuję jeziora i morze, chlorowana woda nie służy dobrze mojej skórze.

Taniec dyskotekowy


Istne wariactwo, ale warto poszaleć i nie schodzić z parkietu. Godzina tańca połamańca dla osoby o wadze 75 kg to ubytek aż 540 kalorii, tylko spróbujcie nie raczyć się alkoholem w czasie zabawy, to uda się pozbyć paru kilogramów.

Wioślarstwo


To dowód na to, że opór wody jest doskonałym obciążeniem dla mięśni i wymaga od nich większego zaangażowania. Idealne ćwiczenie na rozbudowanie mięśni rąk i pleców, z założenia bardziej dla mężczyzn, chociaż i kobiety biją w tej dziedzinie rekordy. Godzina dla osoby o wadze 75 kg to utrata 638 kalorii, wydaje się aż nierealne, a jednak!

Seks


Wiosna, kwiatki kwitną, ptaszki śpiewają, maj za pasem, chce się żyć i chce się kochać. Chociaż może i stosunek płciowy nie jest sklasyfikowany, jako dyscyplina sportowa, ale na pewno jest przyjemną utratą kalorii. Godzina dla osoby o wadze 75 kg to utrata 300 kalorii, a jeśli dodamy do tego godzinę pocałunków ubywa nam dodatkowe 150 kalorii – także kochajmy się!

Dane o spalaniu kalorii pochodzą z darmowego, internetowego kalkulatora, który polecam jeśli chcecie obliczyć spalanie kalorii w innej dziedzinie sportu i dla waszej wagi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Proszę o usunięcie spamu - komentarza Pani Jana Kowalskiego

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystkie sporty wymagają choć trochę siły i kondycji ale mało kto potrafi się nacieszyć zabawą w kilka minut bo na tyle pozwala mu siła i kondycja. Żeby przedłużyć czas jaki jesteśmy w stanie spędzić choćby na wyciągu to przydało by się zadbać o kondycję, siłę i elastyczność stawów. Ja w tym celu zapisałam się z koleżankami na zajęcia Yogi w Saturn Fitness na Bielanach. Trener personalny dał nam wskazówki dotyczące diety dzięki temuczuję się lekko i szybciej widać efekty treningów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W ramach sportu, teraz dę do ogródka.
Skłonów i innych wygibasów nie zabraknie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.