Facebook Google+ Twitter

Sportowa SZANSA z Ostrowca Świętokrzyskiego w Zakopanem

W dniach 12 - 22 sierpnia 2013 roku Stowarzyszenie Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” zorganizowało obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych w Zakopanem.

Uczestnicy obozu na Kasprowym Wierchu. / Fot. Stowarzyszenie SZANSAW obozie, który zakwaterowanie znalazł w zakopiańskim pensjonacie "Maria" uczestniczyło 35 niepełnosprawnych zawodników, w tym 4 osoby niepełnosprawne "50+" oraz 10 opiekunów (kadra programowa i wolontariusze).
- Była to pierwsza taka impreza w pełni zorganizowana przez nasze stowarzyszenie – powiedział Wiadomościom 24.pl Remigiusz Woźniak, wiceprezes Stowarzyszenia „SZANSA” pełniący obowiązki kierownika obozu. – Przed wyjazdem mieliśmy oczywiście wiele obaw, ale już na miejscu okazało się, że niesłusznie. Wszyscy, dosłownie wszyscy zawodnicy, wolontariusze i cała kadra uczestniczyli w zajęciach sportowych, rekreacyjnych czy też integracyjnych.

Marszobieg wokół Nosala. / Fot. Stowarzyszenie SZANSAObóz sportowy dla osób niepełnosprawnych to nie tylko treningi, to także uspołecznianie i integracja. Uczestnicy brali udział w mszach świętych, wyprawach turystycznych po tatrzańskich szlakach, podczas których zdobyty został Kasprowy Wierch i Nosal. Zamiast kolacji zorganizowany był grill z góralskimi przyśpiewkami i ulubiona forma muzykoterapii osób niepełnosprawnych, czyli dyskoteka.

W ramach zajęć sportowych w pływaniu zorganizowany był dwa razy wyjazd do Bukowiny Tatrzańskiej na baseny termalne , gdzie oprócz pływania uczestnicy skorzystali z odnowy biologicznej. Na miejscu, w pensjonacie "Maria" uczestnicy obozu Podczas obozu tańczono zumbę. / Fot. Stowarzyszenie SZANSAsportowego także mogli skorzystać m.in. z odnowy biologicznej w formie jacuzzi. Wielkim motywatorem dla uczestników obozu było to, że wszyscy obozowicze, czyli zawodnicy, wolontariusze i członkowie kadry uczestniczyli we wszystkich zajęciach sportowych, rekreacyjnych czy też integracyjnych.

Radość Piotra Nowaka z otrzymanego medalu. / Fot. Stowarzyszenie SZANSA- Na zakończenie, podczas uroczystego podsumowania każdy uczestnik został poproszony na podium i otrzymał okazjonalny medal i dyplom za czynny udział w zajęciach podczas trwania obozu sportowego – mówi Remigiusz Woźniak. - Dla niektórych był to pierwszy medal w życiu i radość z tego faktu jest nie do opisania. Dowodem na to może być wypowiedź jednej z uczestniczek z programu "50+": Dzięki obozowi i medalowi jaki dostałam poczułam się 20 lat młodsza – dziękuję.

Obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych Stowarzyszenia Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej "SZANSA" w Nordic walking. / Fot. Stowarzyszenie SZANSAOstrowcu Świętokrzyskim - Zakopane 2013 dofinansowany został przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Bardzo bogatą galerię zdjęć z pobytu ostrowieckich niepełnosprawnych w Zakopanem można obejrzeć na stronie internetowej stowarzyszenia „SZANSA” www.szansa.onecik.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Wyobrażam sobie jak bardzo ci ludzie byli tam szczęśliwi. Wspaniała wyprawa. Pozdrawiam całą ekipę z Krakowa ! Dziękuję za relację Panie Krzysztofie - takie zawsze miło się czyta:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ach.., Zakopane... Czy nie wszystkie drogi tam prowadzą?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.