Facebook Google+ Twitter

Sportowa wojna TVP i Polsatu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-18 08:13

Telewizja publiczna, jedyny właściciel praw do pekińskich igrzysk olimpijskich, idzie w ślady komercyjnego konkurenta i podobnie jak Polsat nie zamierza bezpłatnie udostępniać innym stacjom skrótów z wielkiej imprezy sportowej- pisze "Dziennik".

Przedstawiciele Polsatu twierdzą, że to zemsta za postawę ich stacji, która w czasie Euro 2008 zrobiła dokładnie to samo. Szef sportu w Polsacie Marian Kmita mówi gazecie, że 4 lipca jego redakcja dostała pismo z TVP, że porozumienie redakcyjne dotyczące wymiany materiałów nie obowiązuje w przypadku igrzysk olimpijskich w Pekinie.

Jak tłumaczy, jeżeli chce otrzymać dostęp do skrótów, TVP jest gotowa do podjęcia rozmów o sprzedaniu licencji. To- zdaniem Kity- retorsja po nieudanych negocjacjach w sprawie Euro 2008.

Przed występami reprezentacji Polski na piłkarskich mistrzostwach Europy role były dokładnie odwrotne: to Polsat miał prawa do transmisji, a TVP była petentem. Ostatecznie obie stacje nie doszły do porozumienia. Poszło o 2,5 miliony euro. Polsat chciał od telewizji publicznej 10 milionów za połowę spotkań, TVP gotowa była zapłacić jedynie 7,5 miliona. Na TVP spadły gromy ze strony zawiedzionych kibiców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.