Facebook Google+ Twitter

Sportowcy, transseksualiści, sobowtóry. Zobacz kim chwalą się partie

Partie w przedwyborczym popłochu sprężają się jak tylko mogą. Nie trudno zauważyć, iż wyścig na Wiejską, owocuje coraz to bardziej oryginalnymi pomysłami. Przedstawiamy najbardziej egzotycznych kandydatów, na których będziemy mogli głosować w jesiennych wyborach.

Sportowcy, geje, sobowtóry oraz celebryci podbijają listy wyborcze. Były juror ''Idola'', olimpijczyk z Sydney, a także osoba, która zmieniła płeć, to "gwiazdy" partii Janusza Palikota.

Anna Grodzka w 2010 roku zakończyła proces zmiany płci. Jest działaczką w fundacji Trans-Fuzja, na rzecz osób transpłciowych. Grodzka walczy o to, by sytuacja prawna osób zmieniających płeć została uregulowana.

- Cieszymy się, że udało się nam trafić do Ruchu Palikota z postulatem utworzeniem prawa dla osób transseksualnych. Popieramy, także wprowadzenie prawa o związkach partnerskich - komentuje działaczka.Leszczyński kandydatem Ruchu Palikota / Fot. Mariusz Kubik/CC BY-SA 3.0W szeregach Palikota zasiada także Robert Leszczyński, który walczy o apostazję, czyli możliwość wypisania się ze wspólnoty kościoła.

Z list PJN w Białymstoku wystartuje z kolei... Jarosław Kaczyński, czyli doradca rolniczy z powiatu wysokomazowieckiego.

- Kandyduję z list PJN-u nie dlatego, że nazywam się Jarosław Kaczyński, ale dlatego, że program partii jest mi bardzo bliski. Chciałbym coś zrobić dla Polski, która jest najważniejsza. Jestem doradcą rolniczym. Na wsi pracuję. Znam problemy ludzi. W środowisku wiejskim, wiem co ludziom potrzeba - komentuje Kaczyński.

A kim chwali się PSL ?

Partia nie odstając od pomysłów innych ugrupowań, również zaangażowała osobę publiczną. Jest nią znana na całym świecie, śpiewaczka operowa Alicja Węgorzewska-Whiskerd.

- Startuję do Sejmu z Warszawy jako kandydat niezależny z listy PSL. Mam numer 3, zaraz za Kozakiewiczem i BOBO Bobowskim, jako pierwsza autochtonka z Warszawy - powiedziała Newsweekowi śpiewaczka.

Platforma Obywatelska stawia na sportowców. Biegaczka narciarska Justyna Kowalczyk oraz snowboardzistka Jagna Marczułajtis mają zaczarować wyborców znanymi nazwiskami.

PiS na razie nie opublikował swoich list wyborczych.

Być może, wymienieni powyżej kandydaci pójdą śladami Bartosza Arłukowicza, który zaczynał karierę w telewizyjnym show "Agent", a ostatnio został mianowany sekretarzem stanu w Kancelarii Premiera.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

ania
  • ania
  • 21.08.2011 11:58

znani, sławni, głośni, etc. to się dowiemy.
A specjalistów jak nie było - tak nie ma:(

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adam Sosna
  • Adam Sosna
  • 20.08.2011 10:44

z tego co wiem z listy PO w Nowym Sączu startuje Justyna Kowalczyk lat 25
studentka prawa międzynarodowego UJ
jak się pisze to rzetelnie pani górska!!!!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 19.08.2011 19:10

Gdyby pani wymieniła egzotyczne nazwiska w PiS -e byłby komplet a nie trudno z mediów się dowiedzieć. Żadna partia nie ujawniła swoich list , tylko znane nazwiska wyszukane przez media. Nie spisała się pani jako praktykant, trzeba się dużo uczyć i być sprawiedliwym. Komentarz na końcu trąci złośliwością i nie tylko on.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Kowalczyk
  • Jan Kowalczyk
  • 19.08.2011 14:04

http://www.sklepowicz.pl/blog/?p=914 Głosujmy na tych, którzy coś zrobili dla innych a nie tylko zamiatają pod siebie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.