Facebook Google+ Twitter

Sportowcy z ostrowieckiej SZANSY na zawodach we Lwowie

W dniach 15 -18 września 2016 roku uczestnicy z Warsztatu Terapii Zajęciowej działającego przy Stowarzyszeniu SZANSA w Ostrowcu Świętokrzyskim brali udział w zawodach sportowych we Lwowie na Ukrainie.

Ostrowieccy uczestnicy Special Olimpic Open Games we Lwowie. / Fot. materiał Stowarzyszenia SZANSA w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimNa Ukrainie SZANSĘ z Ostrowca Świętokrzyskiego reprezentowali następujący zawodnicy: Adrian Chobot, Piotr Datka, Paweł Dulęba, Dominika Grześkiewicz, Paweł Menducki, Łukasz Michalski, Milena Szwagierczak, Tomasz Taborski, Piotr Wierzbiński i Marcin Ziewiec. Ich opiekunami byli: Jacek Burda, Robert Rogala, Przemysław Walczyk oraz Remigiusz Woźniak.
- Dzięki nawiązanym znajomościom i zawiązaniu przyjaźni z trenerami i zawodnikami z lwowskiego „SAMI” na zawody zostaliśmy zaproszeni jako Stowarzyszenie SZANSA przez głównego organizatora, naszego przyjaciela Andriya Porodko – mówi Remigiusz Woźniak, wiceprezes Stowarzyszenia SZANSA. – Po wewnętrznych rozmowach postanowiliśmy zabrać reprezentantów w bocce, pływaniu i tenisie stołowym. Na miejscu okazało się, że oprócz nas z Polski są uczestnicy z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kaliszu oraz reprezentacja Olimpiad Specjalnych z Oddziału Pomorskiego.Ostrowieccy zawodnicy i ich opiekunowie we Lwowie. / Fot. materiał Stowarzyszenia SZANSA w Ostrowcu Świętokrzyskim

Do takiego wyjazdu niezbędne były paszporty, więc w ramach treningu załatwiania spraw urzędowych 5 uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej wraz instruktorami terapii zajęciowej odwiedziło w Oddział Obsługi Paszportowej Urzędu Wojewódzkiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach, by najpierw złożyć wnioski o paszport, a następnie je odebrać.

Zawodnicy, którzy na Ukrainie grali w bocce po przeprowadzonych preeliminacjach zakwalifikowali się do najsilniejszej grupy i zajęli po zaciętych bojach IV miejsce. W indywidualnych zawodach Milena Szwagierczak zajęła I miejsce i zdobyła Piotr Datka - srebrny medalista w pływaniu. / Fot. materiał Stowarzyszenia SZANSA w Ostrowcu Świętokrzyskimzloty medal, Tomasz Taborski w swojej grupie zajął IV miejsce, natomiast Dominika Grześkiewicz i Marcin Ziewiec w swoich grupach zajęli VIII miejsce. Do zawodów za przygotowania odpowiedzialny był Przemysław Walczyk.
W tenisie stołowym odbyły się tylko gry pojedyncze. Paweł Menducki zajął III miejsce i zdobył brązowy medal, a Piotr Wierzbiński zajął V miejsce. Opiekunem tenisistów był Robert Rogala. Pływacy, którzy pojechali na Ukrainę pod opieką Remigiusza Woźniaka i Jacka Burdy startowali na dystansie 25 metrów stylem dowolnym. Adrian Chobot zdobył I miejsce miejsce i złoty medal, Piotr Datka II miejsce i srebrny medal, Paweł Dulęba zdobył III miejsce i brązowy medal, natomiast Łukasz Michalski wywalczył IV miejsce.Kierownik WTZ, Robert Rogala (w środku) z zawodnikami SZANSY we Lwowie. / Fot. materiał Stowarzyszenia SZANSA w Ostrowcu Świętokrzyskim

Oprócz udziału w zawodach sportowych znalazł się czas na zwiedzanie najbliższej okolicy rynku we Lwowie oraz odwiedzenia polskiej restauracji "Premiera Lwowska" – wspomina Robert Rogala, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu. - Do Lwowa pojechaliśmy w 14 - osobowym składzie: 10 zawodników oraz 4 opiekunów. Jesteśmy bardzo zadowoleni i wdzięczni, że udało nam się namówić na wyjazd doktora Jacka Burdę, który sprawował nie tylko opiekę medyczną nad naszą ekipą, ale również był naszym przewodnikiem po Lwowie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.