Facebook Google+ Twitter

Sportowy maj zawodników SZANSY z Ostrowca Świętokrzyskiego

W maju zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych "SZANSA" w Ostrowcu Świętokrzyskim mogli zaprezentować się na wielu płaszczyznach na sportowych arenach.

Mityng w Jędrzejowie


Zawodnicy ostrowieckiej SZANSY w Jędrzejowie. / Fot. materiał Stowarzyszenia SZANSA w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimW dniach 26-28 maja 2017 roku zawodnicy z klubu Olimpiad Specjalnych "SZANSA" działającym przy Stowarzyszeniu "SZANSA" wzięli udział w XI Ogólnopolski Mityng Olimpiad Specjalnych w Jędrzejowie. W kadrze Oddziału Regionalnego Świętokrzyskie, która liczyła 10 zawodników, znalazło się aż pięciu z "SZANSY", a kierownikiem ekipy był Tomasz Przybysławski, trener z klubu działającego przy Stowarzyszeniu "SZANSA".
- Rywalizacja w poszczególnych grupach była bardzo wyrównana i stojąca na bardzo wysokim poziomie. Zawodnicy mimo podnoszenia coraz to większych ciężarów, jednocześnie bijąc swoje rekordy życiowe nie byli pewni zajęcia wysokiego miejsca – powiedział Remigiusz Woźniak, przewodniczący Klubu Olimpiad Specjalnych "SZANSA". - Królem tegorocznej imprezy okazał się Paweł Kwiecień, który podczas XI Ogólnopolskiego Mityngu Trójboju Siłowego Olimpiad Specjalnych Jędrzejów 2017 zdobył złoty medal w martwym ciągu oraz złoty medal w wyciskaniu na ławeczce, bijąc swoje rekordy życiowe, a wynik końcowy dwuboju to 255,0 kg, co dało wywalczenie złotego medalu i zajęcie I miejsca.

Pozostali zawodnicy "SZANSY" walczyli z całych sił, dzięki czemu Marcin Dunal zdobył srebrny medal w martwym ciągu oraz brązowy medal w wyciskaniu na ławeczce, wynik końcowy dwuboju to 237,5 kg, co dało wywalczenie srebrnego medalu i zajęcie II miejsca. Paweł Dunal zdobył brązowe medale w martwym ciągu i przysiadzie oraz 4. miejsce w wyciskaniu na ławeczce, a wynik końcowy trójboju to 315,0 kg, co dało wywalczenie brązowego medalu i zajęcie III miejsca. Paweł Menducki zdobył brązowy medal w wyciskaniu na ławeczce, 4. miejsce w martwym ciągu i 7. miejsce w przysiadzie. Wynik końcowy trójboju to 242,5 kg, który zajął V miejsce. Krzysztof Stan na swoich pierwszych zawodach o randze ogólnopolskiej dobył brązowy medal w martwym ciągu oraz 5 miejsca w wyciskaniu na ławeczce i przysiadzie bijąc swoje dotychczasowe rekordy życiowe. Wynik końcowy trójboju to 182,5 kg, dający zawodnikowi V miejsce.

Piłka nożna w Starachowicach


W dniu 31 maja 2017 roku zawodnicy z klubu Olimpiad Specjalnych "SZANSA" działającym przy Stowarzyszeniu "SZANSA" wzięli udział w Świętokrzyskim Turnieju Piłki Nożnej Drużyn 7 osobowych Olimpiad Specjalnych. "SZANSA" wystawiła dwie drużyny: żeńską z połączonych Klubów SZANSA Ostrowiec Świętokrzyski i NIEPOKONANI Sandomierz, która wywalczyła srebrny medal i zdobyła srebrny medal oraz drużynę męską: Klub SZANSA Ostrowiec Świętokrzyski, która wywalczyła I miejsce i złoty medal.Zawodnicy SZANSY z Ostrowca Świętokrzyskiego w Starachowicach. / Fot. materiał Stowarzyszenia SZANSA w Ostrowcu Świętokrzyskim
W Starachowicach "SZANSĘ" reprezentowali - drużyna męska: Konrad Dębniak, Marcin Dunal, Paweł Dunal, Robert Gołyś, Krzysztof Stan, Robert Kozłowski, Kwiecień Paweł, Paweł Menducki, Damian Przygoda. Trenerem był Tomasz Przybysławski; drużyna żeńska: Dominika Grześkiewicz, Katarzyna Wójcicka, Małgorzata Piotrowska, Wioleta Pych, Milena Szwagierczak, Małgorzata Skoros, Jolanta Majchrowska, Ewa Paterek, Wioletta Tomtas. Trenerami byli: Przemysław Walczyk i Katarzyna Matuszak. Kierownikiem ekipy był Remigiusz Woźniak.

Niebawem kolarstwo w Ostrowcu Świętokrzyskim


Plakat zapowiadajacy mityng kolarski w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. materiał Stowarzyszenia SZANSA w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimKlub Olimpiad Specjalnych "SZANSA" 8 czerwca 2017 roku, w najbliższy czwartek, organizuje Świętokrzyski Mityng w Kolarstwie Olimpiad Specjalnych na stadionie KSZO w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na stadion miejski przyjedzie 60 zawodników, reprezentujących 10 Klubów z województwa świętokrzyskiego: BUZIAKI Skarżysko-Kamienna, MAAG Kielce, NIEPOKONANI Sandomierz, OLIMP Skarżysko-Kamienna, RYWAL Ostrowiec Świętokrzyski, STRZAŁA Jędrzejów, SZANSA Ostrowiec Świętokrzyski, TEMPO Jałowęsy, TRAMP Niemienice, TORNADO Skarżysko-Kamienna.
- Zawodnicy będą rywalizowali na dystansach 500 metrów (na rowerach trójkołowych), 1000 i 5000 metrów jazda indywidualna na czas oraz wyścig szosowy na dystansie 5000 metrów – zapowiada Robert Rogala, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej, który jest współorganizatorem mityngu. – Cieszymy się, że kolejny raz nam zaufano jako organizatorom i impreza o randze wojewódzkiej znowu odbędzie się w naszym mieście, gdyż jest to wielkie święto sportu, a zawodnicy "SZANSY" będą mogli zaprezentować się na domowym podwórku. Zapraszamy na Stadion Miejski KSZO od godziny 9:15.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Sport ma się dobrze!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.