Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14672 miejsce

Sporty najczęściej oglądane

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2007-02-08 09:45

Jeszcze kilkanaście dni temu wyniki badań opinii publicznej wskazywały na to, że skoki narciarskie przegrywają pod względem zainteresowania z piłką nożną. Mało tego, dyscyplina sportu uprawiana przez Adama Małysza znalazła się za pływaniem i siatkówką.

Z drugiej strony, gdyby posłużyć się badaniami tzw. telemetrycznymi przeprowadzonymi w minioną niedzielę podczas telewizyjnych transmisji z finału mistrzostw świata w piłce ręcznej, a jednocześnie z konkursu skoków o Puchar Świata w Klingethal, to doszlibyśmy do wniosku, że nie ma siły na Małysza. Piłkarzy ręcznych oglądało w sumie ponad 5 milionów ludzi, zaś naszego mistrza skoków ponad 9 milionów! By nie było wątpliwości - sobotni mecz piłkarzy z Estonią oglądało nieco ponad 2 miliony telewidzów. Trudno jednak nie zwrócić uwagi na tendencję przedstawioną we wspomnianych badaniach - od 2004 roku zainteresowanie skokami narciarskimi maleje.

Jak to przekłada się na "rozpoznawalność" poszczególnych sportowców? Z próbki 1200 osób na których przeprowadzono badania, 69,0 wiedziało, kto to jest Małysz. Na drugim miejscu, z 49,1 proc. znalazł się Jerzy Dudek, choć przecież od dość dawna trudno go zobaczyć na piłkarskich boiskach. Trzecie miejsce zajęła Otylia Jędrzejczak - 44,3. Robert Kubica zajął szóste miejsce - 30.01. Warto zwrócić uwagę, że w pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze trzej piłkarze - Maciej Żurawski, Artur Boruc oraz Euzebiusz Smolarek.

Badania potwierdziły zresztą zdecydowanie największe zainteresowanie piłką nożną. I trudno powiedzieć, czy wpływ na to miał występ Polaków na mistrzostwach świata - słaby przecież - czy też może jesienna dobra passa ekipy Leo Beenhakkera w eliminacjach mistrzostw Europy.

Z imprez i cyklów rozgrywek przeprowadzonych w 2006 roku bezkonkurencyjne mistrzostwa świata w siatkówce. Oczywiście, wszystko za sprawą świetnego występu naszej drużyny w Japonii - oglądało je 63,5 proc. ankietowanych. Na drugim miejscu - 49,6 proc. znalazły się piłkarskie mistrzostwa świata w Niemczech. Rozgrywki piłkarskiej Orange Ekstraklasy uplasowały się na szóstej pozycji, a zainteresowanie nimi wyraziło 12,4 procent respondentów.

(ag)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

jg
  • jg
  • 30.09.2010 17:26

Super, jeszcze powinno być wyścigi

Komentarz został ukrytyrozwiń

a gdzie boks? :/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.